Ahmet Genç sektöre veda etti

 Ahmet Genç sektöre veda etti

Dr. Ahmet Genç sektöre veda etti, yeni Genel Müdür Gökhan Karasu oldu

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, Hazine Müsteşar Yardımcılığı’na atandı. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Karasu ise Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü oldu.

Sigorta sektörünün gelişmesi doğrultusunda başta Sigortacılık Kanunu olmak üzere birçok yenilikte imzası bulunan 16 Aralık 2014 akşamı ataması kendisine tebliğ edilen Ahmet Genç atama Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra resmen göreve başlayacak. Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç’in ataması sonrası yerine Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Karasu atandı. Yeni Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Gökhan Karasu’nun ataması için ilk etapta vekaleten olduğu kulislerde konuşuluyor.

Dr. Ahmet Genç’e sigorta sektörüne yaptığı katkılar nedeniyle sigorta sektörü ve İSAD ailesi olarak teşekkür ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne atanan ve sigorta sektörünün yakından tanıdığı Sayın Gökhan Karasu’ya da yeni görevinde de başarılar dileriz.

Ahmet Genç kimdir?

1960 yılında Ankara’da doğan Ahmet Genç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında ise Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı. Devamında 1985 -1990 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde Bankacılık Dairesi’nde uzman yardımcısı ve uzman olarak görev yaptı. 1990 yılında, İngiltere’de bir yıl süreli sigorta ve reasürans eğitimi aldı. Eğitimde Yüksek lisansını 1993-1995 yılları arasında ABD de, Boston, Northeastern Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 1997 yılında, Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nden Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı ve bu görevi takiben 1998 yılında Daire Başkanı oldu. Ahmet Genç, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde; Sigortacılıkta Mali Yeterlilik konulu alan tezi ile doktorasını tamamladı. 2002 ila 2004 yılları arasında aynı birimde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Genç; 16 Temmuz 2004’te Sigortacılık Genel Müdür vekili olarak atandı. Genç, 6 Kasım 2007 tarihinde asaleten Sigortacılık Genel Müdürlüğüne atandı. Genç, sigortacılıkla ilgili olarak son yıllarda oluşturulan Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) gibi kurum ve kuruluşlarda kurucu yönetim kurulu/komitesi üyesi ya da başkan olarak görev yaptı. Aynı zamanda, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da ders veren Dr. Ahmet Genç, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ahmet Genç evli ve iki çocuk babasıdır.

Gökhan Karasu Kimdir?

1973 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti müteakip sırasıyla avukatlık ve Hakim Adaylığı stajının yanı sıra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Anabilim Dalında asistanlık yaptı. 2000 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Tarım Reformu Uygulama Projesi (ARIP), Kamu Bankalarında Yeniden Yapılandırma sürecinin düzenlenmesi ve Sosyal Güvenlik Reformunda görev aldı. Karasu son olarak Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. İyi derecede İngilizce bilen Karasu, evli ve 1 çocuk babasıdır.