1. Sigorta acenteleri çalıştayı

 1. Sigorta acenteleri çalıştayı

 Değerli Meslektaşlarım,

İSAD adına 11 Ekim 2014 Tarihinde Ankara TOBB de 1. SİGORTA ACENTELERİ ÇALIŞTAYI’na katıldım.

TOBB nin ev sahipliğinde SAİK, TÜSAF, STK Başkanları, Sektör Meclisi Üyeleri ve birçok İlin Sigorta Meslek Komitesi Başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Bu Çalıştayın ilk olmasının yanında Acente mesleğinin geleceği için birçok önemli ve etkili sonuçlarının olacağı kesindir. Tüm katılımcıların katkıları ile önemli bir Çalıştay yapılmıştır.

YENİ BİR DÖNEME GİRDİK,

Bildiğiniz üzere İSAD olarak son 3 yıldır Acente hakları geleceği için çok etkili çalışmalar, paneller, değerlendirmeler, baskılar gibi aktiviteleri bıkmadan düzenli olarak yapmakta bunları sizler ile düzenli olarak ve www.isad.org.tr web portalımız üzerinden paylaşmaktaydık. Her zaman söylediğimiz birlik olmadan başaramayız ortak hareket etmeliyiz söyleminin arkasında ve haklarımızı savunmak adına hep dik durduk. Bu toplantı ile bunun sonuçlarını görmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Çalıştay toplantısının iki gün önce bildirilmesine rağmen, katılımcılar ile birlikte daha önce yurt genelinde Acentelerin katkısı ile alt yapısını hazırladığımız SWOT analizi ( Acentelerin güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları ve tehditlerin tespit edildiği bir yöntem ) üzerinden gidilmiş, ekte sizlere sunduğumuz bir Strateji Plan ortaya çıkarılmıştır. Bunun sonucunda Acente sorun ve isteklerine yönelik Hedefler ve eylem planı da yapılmıştır. Aynı zamanda revize edilebilir bir plandır. Bu toplantıda çoğunluğun ortak kararlarına uymakla birlikte itirazlarımızı ve çekincelerimizi, bilgi, birikim ve tecrübelerimizi de paylaştık.

Şimdi Acentelerin çatı Örgütü olan SAİK ( Sigorta Acenteleri İcra Komitesine ) ve arkada TOBB Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bir Stratejik plan çerçevesinde Hedefler ve Eylem Planları ve bunları gerçekleştirme süreleri de sunulmuş oldu. Bu durum bizim konuları takip etmemize, sonuçlarını görme ve ölçmemize en önemlisi ise hesap sormamıza imkân verem bir durumu ortaya çıkarmıştır. Çatı örgütümüz SAİK in ve TOBB mesleğimizin geleceği için çalışmalarının devamında başarısının da ortaya konulmasını sağlamıştır.

Tüm bunlar sizlerin desteği ve ortak hareket ile sağlanabilir. Alınan kararlara, çalışmalara uyarak Acente mesleğini ve geleceğini birlikte güçlendireceğimize inancım tamdır.

GÜVENİLİR, SAYGIN VE KAZANAN BİR MESLEK OLMAK İÇİN,

BİRLİKTE BAŞARMAK İYİ GELECEK

İSAD Yönetim Kurulu Başkanı

Stratejik plan, Hedefler ve Eylem Planına ulaşmak için tıklayınız.