İSAD Hakkında

SAYIN SİGORTA ACENTESİ MESLEKTAŞIMIMIZ,

1962 yılında efsane isimler tarafından Kurulan Türkiye’nin ilk ve en eski sigorta acenteleri derneği İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği ( İSAD ) eski adıyla Tüm Sigorta İstihsalcileri Derneği Amaçları Doğrultusunda Üyeleri olan Sigorta Acenteleri, Sigorta Sektörü ve Türkiye Ekonomisi için çalışıyor.

SAYGIN, GÜVENİLİR VE KAZANAN bir meslek olma Sloganı ile yola çıkan Derneğimiz, referans olmak, yol göstermek ve çalışmak istiyor. İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği 1962 yılında kurulmuş Türkiye’deki en eski Acente derneğidir. Yıllar süren uğraşlar sonunda kurulan Sigorta Acenteleri Federasyonun da kurucu üyesi olmuş Tüm Yönetim Kademelerinde görev alarak Sektöre acenteler ayağında önemli katkılarda bulunmuş bulunmaya devam etmektedir.

TÜSAF (Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu) Türkiye genelinde 28 adet derneğin bir araya gelmesi ile kurulmuş olağan genel kurullarını tamamlamış bir FEDERASYON ‘dur. Halen işlemlerini devam ettirerek oluşumlarını tamamlamaya çalışan İl bazında dernekler de TÜSAF çatısı altında toplanma gayreti içersindedir. Trafik komisyon artışı, dask komisyon teşvikleri ve çıkan yasa ve yönetmelikleri için emek veren ve gelişimleri için ANKARA’da muhatap bulabilen ,Türkiye genelinde çeşitli panellere katılarak ses getiren gerçek anlamda Mesleki Sivil Toplum Sigorta Acenteleri kuruluşudur.

Yeni Yönetimin Mayıs 2010 – Mayıs 2014 arasında yapmış olduğu çok değerli faaliyetler ve başarılı çalışmaların arkasından İSAD’ın bir yıllık faaliyet raporunun yayınlanması ile birlikte  İzmir Arena’da gerçekleşen “YILIN SİGORTA KULİS ÖDÜLLERİ” töreninde İSAD “Yılın en İyi Mesleki Sivil Toplum Kuruluşu seçilmiştir”.

Ayrıca İSAD Yönetim Kurulu Başkanı tüm sektörlerden tüm Sivil Toplum Kuruluşları arasında 2014 yılında yılın STK Lideri ödülünü de İSAD adına almıştır. Değerli jüri üyelerinden oluşan seçici kurul kararı sonucu bir çok Mesleki Sivil Toplum Kuruluşunun değerlendirilmesinin devamında İSAD’ın çalışmaları hayranlık uyandırmıştır tereddütsüz oybirliği ile ödüle layık görülmüştür.

Mayıs 2010 İSAD Yeni Yönetim Kurulu göreve başladıktan tam 1 yıl sonra Faaliyet raporunu hazırlamış ve basınla paylaşmıştır. Yapılan ve gerçekleştirilen aktiviteler hem içerik hemde sonuçları açısından öncelikle üye Acente meslektaşları ve dolayısıyla Sigorta Sektörü için önemli, etkin ve verimli çalışmalardan oluştuğu görülmüştür.

Web portalındanda takip ettiğiniz gibi sadece son bir yılda 44 Aktivite, panel, eğitim, seminer, vizyon tolantıları, görüşler, önemli çalışmalar…. Koltuktan güç alan değil koltuğa güç veren bir Yönetim Kurulununun inanılmaz başarılı ve övgü dolu çalışmaları. Sektörün her kesminden tarafların geri bildiriminden dolayı İSAD Yönetimi olarak kıvanç ve onur duyduk teşekkür ediyoruz. Emeği geçen ve katkı sağlayan tüm üyelerimiz, Acente Meslektaşlarımıza, önemli Sektör temsilcilerine ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.Çalışmalarımızın devamında Artan üye sayımız sonucu ile Sigorta Acentesi meslektaşlarımıza ve Sigorta Sektörüne Önemli katkılar sağlamaya devam edeceğiz.

DEĞERLİ ACENTE MESLEKTAŞIMIZ SİZLERİN DE KATILIMI İLE DAHA DA GÜÇLENİP ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ.

Üye olmak için lütfen tıklayınız.

İSAD Yönetim Kurulu