Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

 Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

21.11.2019 tarihinde Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

Sigorta sektöründe faaliyet gösteren Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetimin de ki kişilerin yanı sıra Broker derneklerinin ,T.O.B.B ,S.E.İ.K ve S.A.İ.K Başkanlarının da bir arada olduğu bir toplantı oldu.

Eyüp Çelik moderatörlüğünde Hüseyin Duru , Levent Korkut ve Ahmet Nedim Erdem konuşmalar yaparak, sektörde ki gelişmelerden haberdar ettiler.

Özellikle bazı şirketlerin acente kanalından gelen işleri riskleri var deyip aynı işlerin banka kanalı ile yapılıyor olmasının sıkıntısını dile getirdiler.Bankaların sektörün gelişmesine de bazı engeller sağladığı konuşuldu.

18/Ekim  / 2019 tarihinde resmi Gazete de yayınlanan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Ve Denetleme Kurumu’nun resmen kurulmuş olmasının sigortacılığının gelişmesini sağlayacak ve acenteler tarafında ki bir çok konular hakkında da  hızlı kararlar alınmasına da vesile olacağına inanılıyor.

Trafik Poliçelerinin iptal edilmesi durumun da komisyon iade edilmemesi konusu gündeme geldi.

Dijital Poliçe uygulamasının SBM ile çalışmaların devam ettiğinin bilgisi verildi.

Kredi kartların poliçe tahsilatlarında 3D uygulamasının olacağını ve bu sebeple meydana gelen sahtekarlığının da önüne geçmiş olacağını belirttiler.

Taşımacılık yapan araçların Zorunlu Koltuk Sigortasının da resmi yapılması ile ilgili bilgiler aktarıldı.Üzerinde çalıştıklarını ilettiler.

Başkanımız Berrin Dinç kürsüye çıkıp gelirlerimizi arttırmamız gerektiğini, bunun için çeşitli alternatiflerin yapılmasını ve bunun için tüm STK’ların bir araya gelerek  birlik olması gerektiğini belirtti.  Başkanımız sözlerini devir bir olma devri diye bitirdi.

Biz İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği olarak her zaman desteğe ve yardıma hazırız mesajını vermiştir.