Antalya Sigorta Acenteleri Derneği’nin düzenlediği “Sigorta Hukuku Sözleşmeleri ve KVVK Kanunu Bilgilendirme” başlıklı toplantıya katılım sağladık

 Antalya Sigorta Acenteleri Derneği’nin düzenlediği “Sigorta Hukuku Sözleşmeleri ve KVVK Kanunu Bilgilendirme” başlıklı toplantıya katılım sağladık

İSAD olarak 23 Kasım 2019 tarihinde, Antalya Sigorta Acenteleri Derneği’nin düzenlediği “Sigorta Hukuku Sözleşmeleri ve KVVK Kanunu Bilgilendirme” başlıklı toplantıya katılım sağladık. TOBB SAİK yönetimi,TOBB Sigorta Sektör Meclisi üyeleri, Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr.Ahmet Genç , TÜSAF Yönetim Kurulu üyeleri, Tüsaf Üyesi Acente Derneklerinin Yönetim Kurulu üyeleri, TSB (Türkiye Sigorta Birliği )Yöneticileri SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) Yöneticileri , Hukuk Danışmanı Dursun Saat, sektördeki birçok yönetici ve acente meslektaşımızda toplantıya katılım gösterdi.

İki bölümden oluşan toplantının öğleden önceki oturumunda; Öncelikle ev sahibi dernek yöneticileri, TÜSAF ve SAİK başkanları sektörel sorunlar hakkında ki görüş ve önerilerini paylaştılar. Hukuk Danışmanı Dursun Saat ise Sigorta hukuku ve KVKK yürürlüğe girmesi ile acenteler için oluşabilecek riskler ve alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.

Toplantının öğleden sonra ki bölümünde ise, Sayın Ahmet Genç moderatörlüğünde, KVKK ve diğer sorunlar konulu bir panel yapıldı. Panelin konuşmacıları olan TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, SBM Genel Müdürü Sayın Murat Hakseven, HDI Sigorta Genel Müdürü Sayın Ceyhan Hancıoğlu, TSB Genel Sekreteri Sayın M.Akif Eroğlu ve hukukçu Sayın Dursun görüşlerini aktararak karşılıklı istişarelerde bulundular. Toplantının son bölümünde Sigorta Acenteleri soru, görüş ve önerilerini söz alarak aktardılar.

Bu önemli toplantıyı düzenleyen ve ev sahipliği yapan ANSAD Yönetimine teşekkür ederiz.