Müşteri Memnuniyetinde Lider Anadolu Sigorta

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE LİDER ANADOLU SİGORTA

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2012 Yılı 4. çeyrek sonuçlarına göre Anadolu Sigorta sektöründe müşteri memnuniyetinde lider marka oldu.

 Mali kuruluşlar kategorisinde yer alan ilk sektör olan Sağlık Sigortası/Kaskosektöründe müşteri memnuniyeti 2011 yılına kıyasla 1 puan yükseldi. Bu büyümeye paralel olarak TMME Sağlık sigortası/Kaskosektöründe Anadolu Sigorta müşteri memnuniyetinde birinci sırada yer aldı. Anadolu Sigorta, daha once de 3 yıl sigorta sektöründe müşteri memnuniyetinde lider olmuştu.

 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen ve 81 ilde 10 binden fazla tüketicinin katılımıyla yapılan araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken; “Sektörümüzün öncü şirketlerinden biri olarak sunduğumuz tüm ürün ve hizmetleri, sigortalılarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeniliyor, şekillendiriyoruz. Anadolu Sigorta olarak, aldığımız bu sonuç bizi fazlasıyla gururlandırdı. Gösterdiğimiz müşteri odaklı yaklaşımın bu şekilde geri dönüşlerini almaktan son derece mutluyuz. Anadolu Sigorta çatısı altında Türkiye’nin dört bir yanında hizmet sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) hakkında

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), 20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin Türkiye uygulamasıdır. TMME, Türkiye Kalite Derneği-KalDer, KA Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülmektedir.

 TMME Q4/2012 endeks sonuçları, 03/Nisan/2012 – 23/Ocak/2013 tarihleri arasında, TMME Ortak Girişim Kurucuları, Türkiye Kalite Derneği ve KA Araştırma Limited tarafından, 81 ilde 10.969 müşteri görüşmesi ile bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak toplanan verilerin, ACSI/Fornell Modeli ile özel olarak analizinden elde edildi.81 ilde, 10 bin 969 tüketici ile bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeli ile belirlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2012 yılı 4. çeyrek sonuçları açıklandı. Sağlık sigortası/Kasko sektöründe Anadolu Sigorta müşteri memnuniyetinde lider şirket oldu. Araştırmada müşteri beklentisi, algılanan kalite, algılanan değer, müşteri memnuniyeti, müşteri şikayeti ve müşteri bağımlılığı gibi kriterler ölçüldü.