HDI Sigorta’nın yeni genel müdürü Ceyhan Hancıoğlu oldu

 HDI Sigorta’nın yeni genel müdürü Ceyhan Hancıoğlu oldu

HDI Sigorta’nın yeni genel müdürü Ceyhan Hancıoğlu oldu

HDI Sigorta, Genel Müdür Yardımcısı Ceyhan Hancıoğlu’nun T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın onayına müteakiben Genel Müdür olarak atanacağını duyurdu.

1967 yılında İstanbul’da doğan Hancıoğlu, 1984 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1988 yılında ise İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sigortacılık yaşamına 1990 yılında AGF Garanti Sigorta’da başlayan Hancıoğlu, 1995 yılında Teknik Grup Müdürlüğü’ne atandı. 1995-1997 yılları arasında Commercial Union Sigorta’da İstanbul Bölge Müdürü olarak görevini sürdüren Hancıoğlu 1997 yılından itibaren sırasıyla Emek Sigorta, Kapital Sigorta, Axa Oyak Sigorta, Şeker Sigorta ve Güven Sigorta’da Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2007 yılında Finans Sigorta’da Teknik ve Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilen Ceyhan Hancıoğlu, 2008 yılında Ergo İsviçre Sigorta Emeklilik ve Hayat Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’nı üstlendi.

2009 yılında HDI Sigorta’ya Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Hancıoğlu, 2010 yılından itibaren Strateji Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Evli ve 2 çocuk babası olan Ceyhan Hancıoğlu, Fransızca ve İngilizce biliyor.