Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su TSRŞB Başkanlığına adaylığını açıkladı.

 Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su TSRŞB Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanlığı’na (TSRŞB) aday olduğunu açıkladı.

64 üyesi bulunan Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin şimdiki Başkanı Hulusi Taşkıran’ın görev süresi 10 Nisan’da sona eriyor.

Mustafa Su adaylığını açıklarken yaptığı kısa açıklamada, sektörün gelişmesi amacıyla geçmişte olduğu gibi gelecekte de canla başla çalışacağını, bunu yaparken Başkanlık sorumluluğunu da taşıyor olmanın kendisine onur vereceğini belirtti.

Mustafa Su önümüzdeki hafta bir basın toplantısı yaparak adaylık süreci ve Başkanlık seçimlerinden sonra yapmak istedikleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendirecek.

Sektör şirketleri arasında dayanışma sağlanması ve haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kurulan TSRŞB’nin başkanlık seçimleri, 9-10 Nisan tarihlerinde Birlik’in Levent’teki ofisinde gerçekleşecek. Üye 64 şirketin oylarıyla iki yıllığına seçilecek olan yeni başkanın, sektör şirketlerinden birinde aktif görevde bulunması gerekiyor.

Mustafa Su Kimdir?

1953 yılında Antalya’da doğan Mustafa Su, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1976 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Mustafa Su, 1986’da Organizasyon Müdür Yardımcılığı, 1988’de Bilgi İşlem Grup Müdürlüğü ve 1990’da Kredi Kartları Müdürlüğü görevini üstlendi.

1992 yılında Organizasyon Müdürü olan Mustafa Su, 1996 yılında, Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a taşınması kapsamında yeni Genel Müdürlük inşaatı projesini yürütmekle görevlendirildi.

2001 yılında Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü olarak göreve başlayan Su, 1 Şubat 2006’da Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Mustafa Su, 2003 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nde, 2007-2009 tarihleri arasında Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmüştür. Mustafa Su ayrıca Sigorta Bilgi Merkezi Koordinasyon Komitesi Başkanıdır.

Su, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Mezunlar Derneği üyesi.