Hdı Sigorta sektör ortalamasının 3 katı büyüyor

 Hdı Sigorta sektör ortalamasının 3 katı büyüyor

HDI Sigorta sektör ortalamasının üç katı büyüyor03.10.2017

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Temmuz 2017 sonunda sigorta sektörü %7 oranında büyürken, HDI Sigorta’nın %27 büyüdüğünü ifade etti.

HDI Sigorta, 29 Eylül’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde acenteleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, HDI Sigorta olarak sektör ortalamasının üzerinde büyüdüklerini belirtti. Temmuz 2017 sonunda sektör %7 büyürken, HDI Sigorta’nın %27 büyüdüğünü aktaran Hancıoğlu, “Sektörün neredeyse üç katı daha fazla büyüme sağladık. Yine temmuz sonu rakamlarına bakıldığında, trafik sigortasında bile sektör küçülürken biz %15 büyüdük. Kasko en iyi alanlarımızdan biri. Burada da %32 büyümemiz var. Sektöre göre üç kat fazla büyüyoruz. Yangında, genel sorumlulukta, nakliyat sigortalarında, hukuksal korumada da büyüme sağladık. Büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Günümüzde büyümenin yanı sıra dijitalizasyon ve sürdürülebilirliğin de gündemlerinde olduğunu dile getiren Hancıoğlu, HDI Sigorta’nın da en çok dijitali ve müşterileri, acenteyi ve çalışanlarını konuştuğunu belirtti. Dijitalizasyonu herkes gibi önemsediklerini vurgulayan Hancıoğlu, şunları söyledi: “Dijitali işimizin merkezine koyuyoruz. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyeti de bu noktada bizim için önemli. Bu alanda çalışmalarımız var. Katma değer yaratacak ve sektörü geliştirecek birçok projeyi hayata geçireceğiz.”

‘Devlet havuza katkı yapabilir’

Zorunlu trafik sigortasıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Hancıoğlu, 16 milyonun sürücünün yaklaşık %0.50’sini oluşturan riskli kategoriye giren sürücüler yüzünden sigorta sektörünü  zor duruma düştüğünü vurguladı. Her zaman tüketicinin yanında olduklarını, ama sürekli kaza yapan sürücüler yüzünden de zorda kaldıklarını ifade etti. Trafik sigortalarına çare olsun diye tavan fiyat getirildiğini hatırlatan Hancıoğlu, “Tavan fiyat sonrası ilk günlerde sektör sistemsel sıkıntılar yaşadı, istenmediği halde poliçe kesemeyen acenteler ve poliçe bulmakta zorluk çeken müşteriler mağdur oldu. Temmuzda ise havuz sistemi getirildi. 16 Milyon sürücüyü ilgilendiren  zorunlu bir branşta, oluşturulan havuza Devletimizin de  katkı vermesi sistemi rahatlatacaktır.

Trafik sigortası ile kasko bir arada

Trafik ve kaskonun beraber olduğu yeni bir ürün çıkardıklarını da söyleyen Hancıoğlu, ürünün adının Avantajı Dar Kasko Paket olduğunu açıkladı. Ürünle sigortalarına trafik ve kaskoda dokuz taksit fırsatı sunduklarını söyleyen Hancıoğlu “Ürün ile çarpma, çarpılma ve çarpışmaya teminat veriyor, 33 bin TL ihtiyari mali mesuliyet sunuyoruz. Çekici hizmeti de veriyoruz. %20 komisyon fırsatının yanı sıra acentelerin teknik personelini de ekrandan soğutmamak adına, poliçe başına 20 TL kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Bu ürün hiç kasko almayan veya kasko poliçesini yenilemeyen müşteriler için derde deva olacak” dedi.

Sağlıkta yeni ürün yolda

HDI Sigorta’nın sağlık ürünü olmadığını belirten Hancıoğlu, yeni yılda tamamlayıcı sağlık konusunda müşterilerine ve acentelerine yardımcı olacaklarının müjdesini verdi.  Hancıoğlu, “Tamamlayıcı sağlık sigortasında 1 Ocak 2018 tarihine kadar aksiyon alacağız. Trafik sigortası komisyon kayıpları nedeniyle acentelerimizin zorlandığı bir ortamda, tamamlayıcı sağlık konusunda acentelerimizin yanında olmamız gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.