Komısyonumuza dokunma

 Komısyonumuza dokunma

KOMİSYONUMUZA DOKUNMA

İmza Kampanyası

Değerli Meslektaşlarımız, DİKKATLİ OLALIM, Son dönemde komisyonlarımızın düşürülmesiyle ilgili duyuruları hep birlikte görüyoruz. Tek gelirimiz olan komisyonların düşürülmesini kabul etmediğimizi yüksek sesle demokratik ortam ve koşullarda ifade EDİYORUZ.. Bugün branş zararlarının sorumlularından biri olarak acenteleri göstermek kolaycılık ve yanlışı bir başka yanlışlıkla çözmektir.

Tarifeyi oluşturan ACENTE MİDİR?

Hasarı yapan ACENTE MİDİR?

ACENTE Hangi karar mekanizmasına etki ediyor?

Oluşan zarar ile ilgili ACENTENİN rolü nedir?

Mevzuat ve hukuksal taraftaki sorunların kaynağı ACENTE MİDİR?

Yıllardır aynı kalan primler rekabetle açıklanırken, teminatlar her sene artıp, bedeni zararlarla ilgili dosyalar açıldıktan, geriye dönük davalardan sonra mı hata görülmüştür?

Önceki dönemlerde yapılan hatalardan ACENTE Mİ sorumludur?

En önemlisi ACENTE komisyonu düşünce branş zarardan kurtulacak mı?

Yıllardır bu branştan sigorta şirketleri kar etmiş midir?

Dünya örneklerinde fiyat ve karlılık nedir?

Pazarda acente komisyonu düşürmekle, rekabet etmek etik midir?

Sigortalanma oranının %40’lardan %90’lara çıkmasını, bu branşın %93’ünü üreten ACENTE emeğiyle sağlamadı mı?

Şimdi soruyoruz Acente bu sistemin neresinde? Ve diyoruz ki EMPATİ, Sizler sigorta şirketleri yöneticileri, maaşlarınızın yarın 3’te 1’e düştüğünü öğrenseniz tepkinizi ne olur? Evinize, çalışanlarınıza maaşlar düştü dediğinizde aldığınız tepki ne olacaktır? Ve ekliyoruz, bu konudaki demokratik haklarını savunan acentelerin ekranlarını kapatmayı kabul edemeyiz. Ortak akıl ve işbirliği varken hukuksal olmayan yolları seçip ceza verip terbiye etmeye çalışmak yaklaşımı çağdışıdır. Karşılığı da sizle çalışmak isteyen acente bulamamanızla sonuçlanacaktır. Bizler aynı gemide yol aldığımızı düşünerek , eksikliklerimizi de kabul ederek tüm sektör paydaşlarını işbirliğine ve sağduyuya çağırıyoruz.

İMZA KAMPANYAMIZA Katılmak için lütfen buraya tıklayınız.

Saygılarımızla,