İsad sigorta haftası etkinlikleri

Sigorta Haftası, İstiklal Caddesinde başladı
İstiklal’de bu kez sigorta yürüyüşü vardı. 

 Bu yıl ikincisi düzenlenen Sigorta Haftası şenliklerle kutlanmaya başlandı.  “SİGORTALAT CAZZ” sloganı ile yola çıkan İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD), Sigorta Haftası’nın ilk gününde “Sigorta Haftası Yürüyüşü”  gerçekleştirerek bir ilke imza attı. Yürüyüşe İSAD temsilcileri, Acenteler ve aileleri, öğrenciler ve eksperler tam kadro katılırken sektör temsilcilerinin katılımı  düşüktü. Taksim Meydanı’nda toplanan kalabalık, Meydan’dan Galatasaray Lisesi önüne kadar ellerinde “Sigortalıyım, mutluyum, Sigortalıyım huzurluyum”, “Kaskonu yaptırdın  mı?”, “Hayatta hep güzel şeylerle karşılaşmak için sahip olduklarınızı sigortalatın” yazılı dövizlerle yürüyüş gerçekleştirdiler. Eksperler de  “Bağımsız ve tarafsız eksperler sigortacılığın teminatıdır” yazılı pankartları ile yürüyüşe katıldılar. Katılımcılar ayrıca, ellerindeki renkli  balonlar, sigorta manili şekerler ve sigorta tanıtım broşürleri de yürüyüş  esnasında vatandaşlara dağıtılarak çok geniş bir kitleye tanıtım yapılmış olundu. Yürüyüş ve konserler sırasında toplamda 25.000 Sigorta Tanıtım bilgilendirme kitapcıkları, 15.000 Manili şeker, 10.000 Sigorta mesajlı balonlar dağıtılmış, bilgilendirmeler yapılmıştır.
 
Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yürüyüş,  Galatasaray Lisesi önünde hazırlanan konser alanında son buldu. İSAD Başkanı Turusan Bağcı’nın konuşmasının ardından sahne alan Flexible Band’in cover parçaları ile hem katılımcılar  hem de vatandaşlar keyifli dakikalar yaşadı. Galatasay lisesi önündeki konseri yaklaşık 5.000 kişi izlemiştir.
 
İSAD’ın Sigorta Haftası kapsamında düzenlediği konserlerden İkincisi  31 Mayıs Perşembe akşamı Ortaköy Meydanı’nda  yapıldı “Elif ÇAĞLAR” Quarted Pop Cazz parçaları ile yoğun katılımlı konserde çok keyifli anlar yaşandı.
 
SİGORTALAT-CAZZ Konserlerinin 3. sü ise 3 Haziran Pazar akşamı da Ataşehir Amfili Park Meydanı’nda yapıldı.
En yoğun katılım Taksim den sonra burada gerçekleşti. Grup Art İstanbul un muhteşem şarkıları ile İstanbul’un Anadolu yakasında da bir tanıtım ve Bilinçlendirme aktivitesi yapılmış olundu.

Konser alanlarında kısa bir konuşma yapan İSAD Başkanı Turusan Bağcı “Türk Sigorta  tarihinde bir ilk olan bu etkinliğe katılarak, tarihe tanıklık etmiş  oldunuz. Amacımız bu kutlamalarla dikkat çekerek, halkımızda sigorta  bilincinin oluşmasını sağlamaktır”
Bu fikrimizin ve organizasyonumuzun temelinde ‘kitlesel paylaşım’ fikri yer almaktadır. İnsanları dostça bir ortamda buluşturup, bir paylaşım zemini oluşturmanın en iyi yolu olan müziği kullanarak; katılan kişilere ve devamında Basın yolu ile Sigorta konusuna farklı bir bakış açısı sağlayarak Sigorta Tanıtım ve bilinçlendirmesine katkı sağlama hedefimizi gerçekleştirdik.
SİGORTALATCAZZ ‘ın bir diğer amacı büyüklerin yanı sıra çoçuklarında sigortayla belki de ilk buluşmalarını sağlamaktı.
şeklinde konuştu.