Sigorta Sektörünün Oscar’ları İçin Geri Sayım Başladı

 Sigorta Sektörünün Oscar’ları İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye’nin ilk ve tek inovasyona dayalı sigortacılık ödül programı başvuruları devam ediyor

Sigortacılığın gelişmesini hedef alan ürün ve hizmetleri desteklemek, inovatif projeleri öne çıkararak bunların gelişimindeki iş modellerinin, deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak ve sektördeki yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenlenen Smart Insurance Awards için başvurular devam ediyor.

Akıllı Yaşam dergisi ve Sigorta Gündem’in 10’uncu kuruluş yıldönümüne özel düzenlenen yarışma, InsurTech’lerin sigorta şirketleri ve sigortalıların hayatına etkisinden hareketle projelendirildi. Sigorta sektörünü ve bu sektöre hizmet veren diğer paydaşların bir araya getirilmesiyle oluşturulacak diyalog ortamının sinerjisini tüm aktörler için bir kazan-kazan ekosistemine dönüştürmek üzere gelenekselleştirilecek yarışma, sigorta sektöründe inovasyona dayalı Türkiye’nin ilk ödül programıdır.

Smart-i Awards, bir yarışmadan ziyade herkesin kazanacağı bir ekosistem yaratmak üzerine kurgulanmış bir konferans ve etkileşim platformu olarak da öne çıkıyor. Yarışma başvuruları 30 Nisan 2022 tarihine kadar online ortamda www.smartinsuranceawards.com devam edecek.

SMART-I AWARDS ÖDÜL TAKVİMİ

 Proje uygulama dönemi: 1 Ocak 2020 – 1 Nisan 2022

Yarışma başvuru tarihleri: 1 Mart – 30 Nisan 2022

Finalistlerin açıklanması: 15 Haziran 2022

Ödül töreni: 23 Haziran 2022

ÖDÜLLER

En İnovatif Ürün, Hizmet, Proje

Yenilikçi Müşteri Etkileşimi ve Deneyimi

Dijital Dönüşüm

Yılın InsurTech’i

En İyi Tutundurma, Pazarlama Başarısı

En İnovatif Hızlandırma Programı

Kurum İçi İnovasyon

Sosyal Sorumluluk

Yılın Ekibi

Wspark “Genç Kıvılcım”

KATILIM KOŞULLARI

Yarışmaya 1 Ocak 2020 sonrasında hayata geçirilmiş projeler ile tamamlanmak üzere olan, pilota çıkmış projeler katılabilir.

Yarışma başvuruları şu kuruluşlara açıktır:

Sigorta şirketleri

Bireysel emeklilik şirketleri

Brokerler

InsurTech’ler

* Diğer kuruluşlar (Sigorta şirketleriyle iş birliği yapan sektörlerde faaliyet gösteren yazılım, donanım gibi hizmet sağlayıcılar)