Sigortacılık haftası etkinlikleri

 Sigortacılık haftası etkinlikleri

SİGORTA HAFTASI TANITIM VE BİLİNÇLENDİRME YÜRÜYÜŞÜ ” SİGORTALAT – CAZZ KONSERLERİ”

Bildiğiniz üzere Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğünün önerisi ile Mayıs ayının son haftası “Sigorta Tanıtım ve Bilinçlendirme Haftası” olarak ilan edilmişti.

Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği ( TOBB ) ve Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği ( TSRŞB ) den oluşan Sigorta Tanıtım ve Bilinçlendirme komisyonu tarafından, İstanbul Sigorta Acenteleri Derneğimizin (İSAD) İstanbul’da yapmak için önerdiği projeler ( sigortacılık Haftası yürüyüşü ve 27 Mayıs 3 Haziran arası üç sokak konseri, billboard reklamları ) Komisyon adına yapılması uygun bulunmuş desteklenmiş ve Derneğimiz bu konuda İstanbul için tek kurum olarak yetkilendirilmiştir. Sigortacılık Haftası yürüyüşü aynı zamanda Ankara ve Adana’da da yapılacaktır.

 Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen büyük Sigorta Şirketlerinin Çalışanları, Sigorta Acenteleri ve çalışanları, Sigorta eksperleri, Sigorta sektöründeki her kişi ve grubun, tanıdıklarının  Ailelerinin davetli olduğuden oluşan bir grup 27 Mayıs 2012 Pazar günü Taksim meydanında buluşup İstiklal caddesinde Balonlar, tanıtım dövizleri, ile yürüyerek Halkın dikkatini çekecek bu esnada, yoldan geçen vatandaşlarımıza, bölge esnafına Sigorta Tanıtım ve Bilinçlendirme komisyonu tarafından hazırlanan Sigorta tanıtım kitapçıkları, Sigorta manili şekerlemeler, Balonlar dağıtılacak sigorta ile ilgili soruları cevaplandırılacaktır.

Bu “Sigortacılık yürüyüşünden sonra bir sokak konseri ile de yürüyüşün sonunda bir şenlik havasında vatandaşlarımıza keyifli anlar yaşatılması planlanmıştır.

Bu kapsamda Derneğimiz Hazine tarafından onaylanan ilk konserini Taksim meydan, Galatasaray Lisesi önünde, Konserlerin 2. Beşiktaş Ortaköy Meydan da, 3. ise Ataşehir amfili Park Meydan’da yapılacaktır.

 27 Mayıs 2012 Pazar günü saat 18.30-19.00 arası toplanmaya başlayıp devamında “SİGORTACILIK HAFTASI TANITIM VE BİLİNÇLENDİRME YÜRÜYÜŞÜ ” daha sonra konser ile eğlenebilmek için hepiniz Aileleriniz ve dostlarınız ile birlikte davetlisiniz. Kimseye söz vermeyiniz.