İsad’dan Telekoma cevap İsad Millenicom ile anlaştı

 İsad’dan Telekoma cevap İsad Millenicom ile anlaştı

2007-2011 Yılları arasında Poliçe sayısı %30 artmış prim üretimi ise %5 düşmüştür.Bunun anlamı Sektör prim üretimin en büyük kısmını yapan sigorta Acenteleri daha fazla çalışmış, daha fazla benzin gideri olmuş, daha fazla personel maliyetine katlanmış, kira, elektrik, su,telefon gibi sabit giderleri zamlarla çok daha fazla artmış, ama gelirleri %28 düşmüştür. Acenteler için maliyet yönetiminin daha da önem kazandığı bu dönemde Maliyetlerimizin önemli bir kısmını oluşturan sabit hat ve internet giderlerimizi azaltacak önemli bir anlaşmaya imza atmanın grur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

8 ay süren karşılıklı görüşme fiyat, detaylandırma ve test aşamalarından sonra İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği İSAD olarak Değerli Acente meslektaşlarımız, çalışanları ve 1. Derecede yakınlarını kapsayan %45 – %78 arası değişen özel bir sabit hat indirimi Çukurova Holding bünyesindeki Millenicom firması ile anlaşma yaparak almayı başarmıştır.

TÜRK TELEKOMA ACENTELERDEN MESAJ VAR,

Bildiğiniz üzere Türk Telekom un Geçtiğimiz yıl abonelerine eksik teminatlı ilk ateş konut poliçesi hediye ettiği kampanyayı ilk kez 2010 yılında ‘Ev Gibisi Yok’ konsepti çerçevesinde sunmuştu ve Acenteler, Sigorta Sektörü tarafından yoğun eleştirilen Türk Telekom Konut Sigortası kampanyasını gene tekrarlıyor. Türk Telekom’un kendi kurduğu Sigorta Aracılık Hizmetleri üzerinden bu satışları gerçekleştiriyor.

Ayrıca Türk Telekom Çalışanları ve Emeklileri vakfı da Acente oldu. Tüm bunların sonucu Acente meslektaşlarımız Pazar paylarını esas işi Sigortacılık olmayan büyük sermaye gruplarına kaptırarak önemli kayıplar da yaşamasına neden olmuş olmaya devam etmektedir.

Bizde Türk Telekom a tepki olarak tüm sabit hatlarımızı başka hizmet sağlayıcıya aktaracak bir protokolü anlaşması üzerinde mutabık kaldık.

MİLLENİCOM HAKKINDA

Ükemizde kurumlara Sabit Telefon Hizmeti sunan ilk iki işletmeciden biri olan bir Çukurova Holding kuruluşudur.

Millenicom’un sunduğu Sabit Telefon hizmeti, kullanıcıların arama alışkanlıklarını kesinlikle değiştirmeden ve numarayı her zamanki gibi aynı hatları üzerinden tuşlayarak, avantajlı tarifeler üzerinden telefon görüşmesi sağlayan bir ses hizmetidir. Millenicom, bankalardan KOBİ’lere, yabancı ülke temsilciliklerinden kamu kurumlarına kadar uzanan geniş yelpazede 80.000’den fazla şirket ve kurumun tercihidir.

STH işletmecilerinin kendi aralarındaki pazar paylarına göre yapılan sıralamada Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Türkiye elektronik haberleşme sektörünün 2011 yılındaki ilk çeyrek kullanıcı sayıları dikkate alınarak hazırlanan raporda Millenicom alternatif telekom operatörleri arasında pazar lideri olarak gösterildi. Ekonomik telefon hizmeti 1045 hizmetiyle 2 milyonun üzerinde sabit hat kullanıcısına ulaşan Millenicom, bunun yanı sıra 80.000 şirkete sabit telefon hizmeti veriyor ve Doping ADSL2+ hizmeti ile 110.000 ADSL müşterisine ulaşmış bulunuyor. BTK raporuna göre Millenicom alternatif telekom operatörleri arasında %43,80 pazar payıyla lider konumda bulunuyor.

2004 yılından bu yana alternatif telekom sektöründe yeniliklerin öncüsü olan Millenicom, BTK’nın 2011 yılının ilk çeyreğine yönelik “Üç Aylık Pazar Verileri Raporu”nda pazar lideri olarak gösterildi. Raporun STH İşletmecilerinin Kullanıcı Sayısına Göre Pazar Paylarının açıkladığı bölümde Millenicom, %43,80 ile en yakın rakibinin iki katına yakın bir farkla pazar lideri olarak yer aldı.

Toptan Hat Kiralama hizmetinin devreye alınması ile birlikte Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri aboneleri TEK FATURA ödeyecek, daha düşük sabit ücret, daha düşük fatura ödeme fırsatı bulacak, tüm işlemleri için yanlızca Millenicom ile görüşecektir.