TÜSAF’ın çağrısına Aviva’dan destek

TÜSAF’ın çağrısına Aviva’dan destek

İSAD’ın kurucusu olduğu ve Yönetiminde yer aldığı Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF), başlattığı imza kampanyasına ilk cevap Aviva Sigorta’dan geldi. Şirket, AVİVA SİGORTA’nın dijital satış kanalı üzerinden satışı yapılan tüm ürünlerin fiyatlarının acentelerin fiyatlarıyla aynı olacağını açıkladı.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF), geçtiğimiz günlerde “Mesleğine sahip çık, dik dur, geleceğe yön ver” sloganıyla başlattığı imza kampanyasına ilk cevap Aviva Sigorta’dan geldi. İmza kampanyasında sigorta şirketlerinin internetten ve çağrı merkezlerinden (call center) acente komisyonunu düşerek iş ortağıyla rekabete girdiğini belirten TÜSAF, acenteleri zor duruma düşürerek satış yapmanın iş ahlakına sığmadığına ve bu Şirketler hakkında gereğinin yapılacağına dikkat çekmişti.

Kampanyaya destek veren Aviva Sigorta, yaptığı açıklamada dijital satış kanalı üzerinden satışı yapılan tüm ürünlerin fiyatlarının acentelerinde satılan ürünlerin fiyatlamasının aynı olacağını açıkladı. Aviva Sigorta, ürün revizyonu süresince internet üzerinden poliçe satışı yapılmayacağını da belirtti.

Aviva Sigorta acentelerine yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da siz değerli acentelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” mesajını verdi.

Önemli bir alt yapı yatırımı ile İnternet üzerinden poliçe satmaya başlayan AVİVA SİGORTA bu satışı sırasından Acentesinden %30 a varan oranlarda düşük fiyat ile ve devamlı özel hediyeler ve ciddi reklam yatırımları ile başladığı işe son vermek zorunda kaldı. Bir çok acentesinin tepkisini alan hatta önemli sayıda Acentesinin üretimleri kaydırarak Acenteliğini kapattığı sonucu ile karşı karşıya kalan AVİVA yanlıştan geçte olsa geri döndü. Yaklaşık 10.000.000 TL üzeri yatırım yaparak girdiği İnternet Sigortacılı işi sonrası gelen üretimin 250-300.000 TL civarında kalması, Hasar Prim oranının yüksek olması ve önemli tahsilat problemleri nedeni ile uygulamadan çıkmak istediği bilgisine sahiptik.

Alınan Abdest ürkütülen kurbağalara değmedi. Aracı ile çalışan bir kanalın Aracısı ile rekabet etmesi Dünya’nın hiç bir ekonomisinde hiç bir yere ve etik kurallara uymadığını bunun Yamyamlık olduğunu defalarca belirtmiştik.

Umarız diğer Şirketler bu çağrıya kulak verir.

EN ÖNEMLİ GÖREV İSE ACENTE MESLEKTAŞLARIMIZA DÜŞMEKTEDİR.

Bu imza kampanyasına destek vererek mesleğine sahip çıkan üye ve Acente meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

GÜVENİLİR, KAZANAN, SAYGIN BİR MESLEK OLMAK İÇİN, BİRLİKTE BAŞARMAK İYİ GELECEK

Saygılarımızla

İSAD YK