Müşteri memnuniyetinden ödün vermeyeceğiz’

Dünyanın başka bir yerinde sunduğumuzhizmet kalitesinden kendi ülkemizdeki vatandaşları mahrum edemeyiz

Generali Sigorta’nın 2010 yılını oldukça iyi geçirdiğini belirten Mine Ayhan, “Geçen yıl zararımızı kapatarak kârlılığa ulaştığımızı söyleyebiliriz. Daha hazırlıklı ve planlı olduğumuz 2011 yılının ise bizim için çok daha başarılı bir yıl olacağına inanıyoruz” dedi.

Genel Müdür Mine Ayhan, Generali Sigorta’nın 2011 yılına çok daha hazırlıklı ve planlı başladığını vurguladı. Şirketin altyapısındaki ve kurum içi kadrosundaki değişiklikler ve eski kadronun da muhafaza edilmesiyle, alanında uzman ve son derece tecrübeli kişilerle birlikte güzel bir harmoni oluşturduklarını ifade eden Ayhan, şirketin bu yılki yol haritasını da şöyle açıkladı: “Müşteri beklentilerinin artışını göz önünde bulundurarak, müşteri memnuniyetini çok daha yüksek seviyelere taşıyacağız. Kalifiye insan gücümüz ve alt yapımızdaki sinerjiyle çok daha başarılı sonuçlar alınacaktır. Müşteri memnuniyetini öncelikli tutan bir şirket politikasıyla fiyatlarımızda mümkün mertebe yükselişe gitmekten kaçınmaktayız. Üstün hizmet kalitesi için optimum fiyat politikalarıyla hareket etmekteyiz ve bundan ödün vermeyeceğiz.”    

2011’DE BAŞARI ARTACAK’
Generali Sigorta’nın 2010’u nasıl geçirdiğinden ve 2011 beklentilerinden de söz eden Ayhan, “Son yıllarda global krizin etkisi Generali Sigorta’yı da etkisi altına almıştı. Ancak Generali Sigorta 2010 yılını oldukça iyi geçirdi. Yaşadığı zararı kapatarak, kârlılığa ulaştığını söyleyebiliriz. Zaman zaman yaşanabilen zararları en aza indirmek için daha stratejik adımlar atmayı planlamaktayız. 2011 yılının ise çok daha başarılı bir yıl olacağına inanıyoruz. Yakın geçmişimizde yaşadıklarımızdan çıkarımlarda bulunarak, daha ihtiyatlı ve planlı çalışarak, koyduğumuz hedeflerimize başarıyla ulaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.   

REKABET ESAS AMA…
Sigorta sektörünün son dönemdeki en büyük sorunlarından olan teknik zararla ilgili de görüş bildiren Ayhan, 2010 yılında sigorta sektörünün zararının azımsanmayacak boyutlarda olduğunu, zararda yeni yasal düzenlemeler ve karşılık düzenlemesinin payı kadar, pazardaki oyuncuların girdiği çetin fiyat rekabetinin rolünün de yadsınamayacağını belirtti. Mine Ayhan bu konuda sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin bildiği gibi, günümüz liberal ekonomi dünyasında sadece hizmet sektöründe değil, tüm sektörlerde rekabet üst düzeyde. İçinde bulunduğumuz şartlar itibariyle tüketicilerden gelen talepler ve üreticilerin daha iyisini ve daha fazlasını sunabilmekteki hırsları fiyat rekabetini de ortaya çıkartıyor. Zaman zaman hizmet kalitesinden ödün vererek fiyatları kırmaya çalışan oyuncular sebebiyle bizim açımızdan da sıkıntılar doğabilmekte. Ayrıca karşılıkların bu sene de kârlılığa etki edeceğini, ancak tüm şirketlerin bu konuda daha temkinli davranacaklarını düşünüyorum.”

Generali Sigorta için önceliğin müşterilere sunulan özenli hizmet kalitesi olduğunun altını çizen Ayhan, “Dünyanın bambaşka bir noktasında Generali tarafından sunulan hizmet kalitesinden, Türkiye’de, yani kendi ülkemizdeki vatandaşlarımızı ve bu ülkede istihdam içinde olan yabancı uyruklu vatandaşlarımızı mahrum edemeyiz. Tüm hedef kitlemize özel şart ve fiyatlar sunabileceğimiz, piyasadaki örneklerinden çok daha üstün özelliklere sahip farklılık yaratacak bir hizmet kalitesi için yorulmadan çalışmaktayız” şeklinde ifadelerde bulundu.      

GENERALİ’NİN GÜCÜNÜ YANSITACAĞIZ’
Generali’nin İtalya’nın en büyük ve en prestijli sigorta şirketi olduğunu hatırlatan Mine Ayhan, “Avrupa’nın da üç büyük sigorta şirketinden biri olan böylesi köklü ve büyük bir markanın değeri ülkemizde de hissedilmeye başlanacak. Generali dünyadaki gücünü Türkiye’ye yansıtmasıyla sektörde ciddi bir hareketlenme yaşanacaktır” diye konuştu.

Generali’nin Türkiye’deki hedeflerinden de bahseden Ayhan, bir yanda ticari bir kuruluş olmanın gereğiyle kârlılığa odaklandıklarını, diğer yandan marka bilinirliği yüksek, tüketicilerle arasında güvene ve memnuniyete dayalı, sadakatli marka algısını kuvvetlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Ayhan, “Generali Sigorta bu hedefleri Türkiye’de sigortanın bir lüks, olmazsa da olur bir ihtiyaç değil, bireysel ve toplumsal yaşam koşullarımızı düzenlemede ve iyileştirmede elzem bir ihtiyaç olduğunu anlatmak için yüzyılı aşkın bir süre önce kollarını sıvamıştır. Maalesef ülkemizin konjonktürü, zaman zaman bazı alanların önemini, değerini arka plana atabilmektedir. Sigorta sektörü de maalesef gerekli ehemmiyeti görmüş durumda değildir ve Generali Sigorta bu konuda sigortanın önemi ve gerekliliğini anlatmaktan yorulmayacaktır” dedi.

GELENEKLERE BAĞLI AMA YENİLİKLERE AÇIK
Generali markasının önemiyle ilgili mesaj da veren Genel Müdür Mine Ayhan, “Generali Sigorta, Avusturyalı tüccarlar tarafından kurulduğu 1831 yılından hemen sonra bütün imparatorluğa yayıldı ve dünyanın en köklü şirketlerinden biri oldu. 1863 yılındaysa İstanbul’da acentelik açarak hiç aralıksız hizmet vermeyi sürdürdü ve Türkiye’nin de en köklü şirketlerinden biri haline geldi” dedi. Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Generali, 200 yıla yakın tarihinde gitgide büyüyerek İtalya’nın en büyük ve Avrupa’nın üçüncü en büyük sigorta şirketi konumuna erişti. Generali Sigorta şimdiye değin yaslandığı güçlü değerlerini birer fonksiyona dönüştürerek kabuğunu kırma yolunda hareketlenmeye başlamıştır. Geleneklerine bağlı, ancak yeniliklere son derece açık bir şirkettir. Rekabetin en hararetli olduğu süreçlerde daha temkinli duran şirketimiz, alt yapısındaki ve en önemlisi işgücündeki yatırımlarıyla bundan sonra pazarda daha büyük bir pay elde etme hedefi ile yer alacaktır. Generali, sahip olduğu değerleri korurken, 2011 yılı içinde pazarda daha aktif bir şekilde rol alacak ve dünya çapındaki gücünü Türkiye’ye de taşıyacaktır.”