Dünyanın gözü Türk Sigorta Sektöründe

 Dünyanın gözü Türk Sigorta Sektöründe

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Avrupa dışındaki önemli sigorta şirketlerinin de Türkiye pazarına ilgisinin artacağı bir sürece girildiğini söyledi

Türkiye’nin sektör için büyük fırsatlar barındırdığına dikkat çeken Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 2012 yılında reel büyüme trendinin devam edeceğini belirtti.

“Otomobil satışlarının olumlu etkisi ile kasko ve trafik, sosyal güvenlik sistemindeki yapılanma ardından özel sağlık sigortalarının büyüme rüzgarı devam edecektir” diyen Gülen “İhtisas sigortaları dediğimiz özellikli alanlarda ve tarım sigortalarında da ciddi bir büyüme söz konusu görmeye devam edeceğiz. Yine nakliyat, trafik ve yangın sigortaları ile işsizlik, mortgage sigortaları da büyümeyi sürdürmeye devam edecek” diye konuştu.

2012’nin tüm sigorta şirketlerinin ve ilgili otoritelerin sigorta bilincini artırmak üzere çalışmalara ağırlık verdiği bir yıl olacağını kaydeden Gülen, Aksigorta olarak ise farklı ve yeni ürün uygulamalarını Türkiye’ye taşıyacaklarını ve 2012 yılında yine sektörün ilk 3 şirketi içinde olmayı hedeflediklerini söyledi.