Komisyonlarımıza dokunan göz diken anlayışa karşı ortak hareket

 Komisyonlarımıza dokunan göz diken anlayışa karşı ortak hareket

SEKTÖRE DUYURULUR,

Biz Aşağıda İsmi olan İstanbul da bulunan Sigorta Acenteleri Dernekler olarak;

Sigorta Acenteleri için hayati önem taşıyan konuları görüşmek üzere 10 Kasım 2015 tarihinde İstanbul’da Dernek Yönetimleri ile bir araya geldik.

Bu toplantıda ;
KOMİSYONLARIMIZA, GELECEĞİMİZE DOKUNAN, GÖZ DİKEN anlayışa karşı ortak hareket edilmesi kararı alınmıştır.

Son zamanlarda artarak devam eden acente komisyonlarının düşürülmesi olaylarının, hiçbir gerekçeyle açıklanamayacak boyutlara ulaştığını üzülerek izliyor ve kınıyoruz. Sigorta acenteleri, fiyatı belirleyen kurumlar olmadığı gibi, işini doğru yönetemeyen şirket yöneticilerinin hatalarını ödemek durumunda olan kişiler de değillerdir.

Komisyonların düşürülmesini gayri ahlaki ve Etik dışı buluyoruz, Tarifeleri, dolayısıyla fiyatları belirleyenler kimlerse, zararların sorumlusu kendileridir.
Şirketlerin primleri neredeyse yüzde 100 arttırarak acente komisyonunu düşürmesi önemli bir güvensizlik de yaratmaktadır.

Acenteler yaşayamaz…
Acentenin hizmet maliyetlerinden haberi olmadan, bir sabah bir anda Gelirlerimizin sıfıra yakın düşürülmesi Acımasız bir durumu ortaya koymaktadır. Acentenin yaşayamaz hale getirilmesinin sektöre, şirketlere, sisteme vereceği zarar hesaplanıyor mu?
Bize, “öl” diyenlere, “sen çok yaşa” diyecek de değiliz.
Acenteler, sizlere bedava hizmet vermeye de mecbur değiller, olmayacaklar….

Bölünmüşlüğün değil birlikte hareket etmenin zamanının geldiği belirtilerek, bundan böyle tüm derneklerin ve Acentelerin birlikte hareket etmesi ve ortak bir bildirge yayınlanmasına, eylem planı hazırlanmasına ve sektörün tüm aktörlerine bu mesajın net verilmesine karar verilmiştir.

Saygılarımızla
ANSADER, ASİAD, AVSAD, İSAD, PASAD, SAAD, SAB

Not; Derneklerimizin isimleri alfabetik sıraya göre yazılmıştır