Sigortacılık fuarı

 Sigortacılık fuarı

Sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiş olan İSAD (İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği’nin) katkıları ile konusunda uzman olan Demos Fuar’cılık, Sigortacılık Fuarı düzenliyor.

Türkiye sigorta sektörünü ve ilgili kuruluşları bir araya getirecek olan Sigortacılık Fuarı, Sigortacılık Haftası’nda,  30 Mayıs – 01 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılacak.


Sigortacılık Fuarı; Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), Sigorta Tahkim Komisyonu, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin destekleri ile gerçekleşecek.Fuarda sigortacılığın gelişimi ve 2023 vizyonu, 3.Ulusal Sigorta Sempozyumu, bireysel emeklilikte devlet desteği ve diğer sigorta çeşitlerinin konuşulacağı kongreler, sempozyumlar ve oturumlar düzenlenecek.

Özellikle Avrupa ve Amerika’da her yıl gerçekleştirilen fakat Türkiye’de henüz yapılmamış olan Sigortacılık Fuarı, sigorta firmalarını, acenteleri, eksperleri, broker’ları yeni müşterilerle buluşturacak ve yeni pazarlar yaratacak, Sigortacılığın 2023 vizyonuna ulaşması için sektörü genişleterek, sigortalı oranının artırılmasına Tanıtım ve Bilinçlendirmeye büyük katkı sağlayacak.
Gayrimenkul, inşaat, enerji, tarım, hayvancılık, madencilik, sağlık, taşımacılık, turizm, otomotiv, gıda, hizmet gibi sektörleride Fuarda bir araya getirerek Sigorta sektörünün Tanıtım ve Bilinçlendirilmesine büyük bir katkı sağlanacaktır.

Fuarın Sigortacılık haftasında yapılması tüm organizasyonları bu alana toplayarak ilgi ve dikkati daha fazla çekecektir.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü başta Ahmet Genç olmak üzere destek veren katkı sağlayan her kişi ve kuruma teşekkür ediyoruz.