Doğal afetlerde sigortanın önemi

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen sel felaketi aslında çok önemli bir konuyu da gündeme getirmiş oldu.

Sigorta poliçesinin önemi hakkında İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç , TRT Haber’den Ali Artmaz Bey’e konuştu.

Doğal afetler düşünüldüğünde sigortanın önemi daha da artmaktadır. Özellikle ülkemiz doğal afetlerle sıkça karşılaştığından, bu konuda kişilerin değerli varlıklarını sigortalamak oldukça önemlidir.

Deprem, sel ve diğer doğa olaylarına karşın mağduriyetlerini en aza indirmek açısından vakit kaybetmeden gerekli sigortaları yaptırmak, ne zaman gerçekleşeceği belli olmayan bu olaylara karşın her an hazırlıklı olmak için de en yakın sigorta acentelerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.

Sadece Kasko poliçesi değil ,Ev sigortası ,Sağlık sigortası ve Bes sigortasının da önemli olduğunu ekledi.

Yapılan röportajda sayın Dinç ,sigorta acentesinin müşterilere yardımcı olmak konusunda önemli rol oynadığını söyledi.

Sigorta poliçesinin yapılmasında hangi teminatların olmasını, nelere dikkat edilmesi gerekliliği hakkında da bilgi verildi.

En doğru adresin sigorta acenteleri olduğunu çünkü müşterilere en yararlı olabilecek teminatların verilmesini sağlayan ve onların hasar anında yanında olarak doğru yönlendirme yapan kişiler olduğunu da özellikle konuşmasında vurguladı ve sözlerini yaşanan sel felaketinde hasar alan tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini sunarak röportajı bitirdi.