İsad İto seçim önemli açıklama

İSAD SEÇİM ÖNEMLİ AÇIKLAMA

*İSAD Yönetim Kurulu kararı ile tüm üye, acenteler ve destekçileri ile birlikte İTO Meslek Komitesi seçiminde hiç bir koltuk beklentisi ve şartı olmaksızın yaptıkları projeleri tamamlayabilmesi için kadrolarını güçlendirerek gençleştiren Sn.Levent Korkut liderliğindeki Acentelerin Sesi Platformu ekibine destek verme kararı almıştır*.

Bildiğiniz üzere Acentenin Geleceği Platformu AGEP içerisine Acente sorunlarını çözmek, çözümler oluşturmak ve birlikte hareket etmek için katıldık. SAAD, ASİAD, PASAD, SAB ile bu amaç ile çalışmaya başladık, ama gördük ki amaç geçim derdi değil seçim derdiymiş. Hatta ” Yola çıktıklarını yolda bulduklarına satacak” kadar Koltuk hırsı ile hareket etme kararıda alarak oy istemeye de başlamışlardır.

AGEP i oluşma amaç ve hedefinden çıkarmışlar hatta bu oluşumu bozarak Acente olduklarını dahi unutarak “AYRI BİR PLATFORM” kurmuşlardır. İSAD Yonetim Kurulu kararı alarak kurumları karşısına almadan sadece koltuk hırsı ile hareket eden SAB Başkanı Doğan Şen, PASAD Başkanı Necmi Üze, AVSAD Başkanı Eyyup Çelik den oluşan bu kişiler ile hareket etmeme kararı almıştır.

SAAD ve Başkanı İrfan Uzun Onurlu ve Şerefli bir duruş sergileyerek ” Bugün arkadaşını, yola çıktığı birlikte çalıştığı köklü bir Derneği ve tecrübeli Başkanını satan kişilerin Yarın koltuk uğruna acente meslektaşlarına faydası olmayacağını Acenteleri de satabileceklerini söyleyerek bu gruptan ayrılmış ileriki süreçlerde İSAD ile birlikte hareket edeceklerini belirtmişlerdir. Onurlu ve şerefli duruşlarından dolayı tüm Yönetim Kurulu ve üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum. ASİAD başkanı Veysel Eren ve üyelerinin etki altından bir an önce kurtularak doğru karar vereceklerine de inanıyoruruz.

İSAD 1962 Yılında kurulmuş Türkiyenin en eski ve ilk Acente Derneğidir. Köklü Kurumsal yapısı çözüm önerileri ve etkili faaliyetleri ile etkin ve verimli bir dernek olmuş, Acente mesleğine hizmet etmiş, çatışmalardan uzak durmuştur. Bu kültür ve tahammül bundan sonra da bu şekilde devam edecektir.

İSAD SEÇİMLERDE HEP BELİRLEYİCİ DERNEK OLMUŞTUR.

İSAD bu güne kadar hangi gurup ile hareket etmiş ise ve Acente mesleğine ve geleceğine faydalı olacağına inandığı tarafta koltuk beklentisi olmadan durmuş ve seçimleri kazanmada belirleyici taraf olmuştur. Kim seçilir ise Acente sorunları için destek verecek, çalışılmadığında ise hesap soracaktır.

İstanbul Ticaret Odası seçimlerine çok az zaman kaldı. İstanbul’lu Acente meslektaşlarımızın ve üyelerimizin şimdi ve gelecekte en doğru kararı vereceklerine inancım tamdır. Bu güven ve inaç ile sizleri de Acentelerin Sesi Platformu Levent Korkut u desteklemeye davet ediyoruz. Hayırlı olsun.

Saygı ve Sevgilerimizle

İSAD Yönetim Kurulu