Anadolu Sigorta’nın yeni genel müdürü Musa Ülken

 Anadolu Sigorta’nın yeni genel müdürü Musa Ülken

Anadolu Sigorta’da, Mustafa Su’dan boşalan Genel Müdürlük makamına, I. Genel Müdür Yardımcısı Musa Ülken getirildi. Böylece kuruluşundan bu yana Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’ne ilk kez kariyerine şirket içinde başlayan bir isim getirilmiş oldu.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, 1953 yılında Tarsus’ta doğdu. Ülken, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat-Maliye Bölümünden mezun olduktan sonra, iş kariyerine, 1978 senesinde Anadolu Sigorta Hasar Müdürlüğü’nde Memur unvanıyla başladı. 1991 senesinde II. Müdür, 1992’de Müdür Yardımcılığı ve 1993 yılında Müdürlük görevine yükselen

Ülken, 1997’de Anadolu Sigorta Marmara Bölge Müdürü, 2002’de ise Anadolu Sigorta Kadıköy Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

2004 yılına kadar Kadıköy Bölge Müdürlüğü görevini sürdüren Musa Ülken, 01 Ağustos 2004 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı, 01 Şubat 2008 tarihinde ise, şu zamana kadar sürdürmekte olduğu, I. Genel Müdür Yardımcılığı görevine yükseldi. Musa Ülken’in Genel Müdür olarak atanmasıyla birlikte, 87 yıllık Anadolu Sigorta tarihinde ilk defa, kariyerine şirket içerisinde başlayan bir çalışan, Genel Müdürlük koltuğuna oturmuş oldu.

Musa Ülken evli ve 2 çocuk babasıdır.