Acenteler stajyer talepleriniz için

 Acenteler stajyer talepleriniz için

Değerli Üyemiz, Acente Meslektaşımız;

Derneğimiz ile Aydın Üniversitesi arasında imzalan işbirliği protokolü gereği  Siz Acente meslektaşlarımızın Tüm Türkiye’den Stajyer talepleri için Aydın Üniversitesine başvurularınızı yapabilirsiniz. Stajyer öğrencilerin “iş kazası ve meslek hastalığı sigortası” ve (SGK) sigortası Stajjer öğrencilerin Acenteliğinizde çalışma süresi boyunca Aydın Üniversitesince yapılacaktır.

Yerinde Uygulama Eğitimi, Bahar Yarıyılı  12 Mart 2012 –  15 Haziran 2012 tarihleri arasında sürecektir. Yerinde Uygulama çerçevesinde Stajyer talepleriniz ile ilgili  Acente meslektaşlarımızdan Aydın Üniversitesine tarafından herhangi bir ücret ödeme mecburiyeti bulunmamaktadır. Acenteliğinizin muhtemel Stajjer öğrenci taleplerini http://stajyer.aydin.edu.tr/ adresindeki form aracılığıyla Üniversiteye kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Talep edeceğiniz öğrenci sayılarını ve bölümlerini Talep Formunda belirterek 17 Şubat 2012 tarihine kadar Aydın Üniversitesi Yerinde Uygulama merkezine ulaştırmanız halinde kurumunuz adına öğrenci yönlendirmeleri yapılacaktır. Talepler ile ilgili açıklamalar kısmına İstanbul Sigorta Acenteleri aracılığı ile başvurduğunuzu belirtmeyi unutmayınız.

 Öğrencilerimizin, “iş kazası ve meslek hastalığı sigortası” (SGK) yerinde uygulama süresince  Aydın Üniversitesince yapılacaktır.

 Yerinde Uygulama Nedir? İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye’de ilk defa bir uygulama başlatarak öğrencilerine haftada bir  gün kendi bağlantısı olan kurum ve kuruluşlarda eğitim önermekte ve iki yıl boyunca bu uygulamayı zorunlu tutmaktadır. Ders programları da öğrencilerin haftanın bir iş gününü bu kurum ve kuruluşlarda geçirebilmelerine olanak sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. Yerinde Uygulama Projesinin bu noktadaki amacı, öğrencilerimizi kendi bölümleriyle ilgili sektörlerden firma/ kurum/ kuruluşlara yönlendirerek almış oldukları teorik bilgilerin pratikteki halini görmeleri ve pekiştirmelerini sağlamaktır.

 Öğrenci için avantajları nelerdir? Yerinde uygulama sayesinde öğrenciler bir taraftan eğitimleri sürerken diğer taraftan pratikte deneyim kazanacaklar, gerçek profesyonel iş dünyasını görecekler, iki yıllık eğitimleri süresince edindikleri yerinde uygulama deneyimi ile mezun olduklarında ne istediklerini bilerek kariyerlerini daha tutarlı bir şekilde oluşturabileceklerdir.

 Kurum için avantajları nelerdir? Öğrencilerin yönlendirildiği kurum ve kuruluşlar yerinde uygulama süresi içinde kendisini tanıyan, sistemini öğrenen ve iyi performans sergileyerek kendisine adapte olabilen öğrencileri ileriye dönük yetiştirerek, mezun olduktan sonra bünyelerine katabileceklerdir.  Ayrıca sosyal sorumluluk bağlamında öğrencinin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşayacaklardır.

 İlginize ve İşbirliğinize teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

 İSAD YK

Yerinde Uygulama Merkezi

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

Florya Kampüsü

Beşyol Mah., İnönü Cad., 40

Sefaköy 34295 İstanbul,

T: 0090 212 425 6151 / 1102-1096

F: 0090 212 425 5759

E: yerindeuygulama@aydin.edu.tr

www.aydin.edu.tr