Ana sayfa Tusaf'tan Haberler TÜSAF YK SİGORTA ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

tusaf_haberler

TÜSAF YK SİGORTA ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

 

TÜSAF başkanı Birliğin bugüne kadar özellikle Acentelerden bağımsız hareket etiğini Acenteler veya örgütleri ile hiçbir şekilde işbirliği içine girmediğini, hatta Yönetmelik için ortak bir şeyler hazırlayalım dendiğinde hayır biz kendi görüşümüzü yayınlayacağız denmiş, farklı gemideymişiz gibi hiçbir şekilde görüşlerimize başvurulmadığının altını özellikle çizmiştir. Taslağın hazırlanmasını neden dışarıdan birilerine bırakıyoruz olması gerekenin Sigortacılık mesleğinin taraflarının bir araya gelerek kendi ortak bir taslaklarını hazırlamasıdır, her maddede mutabakat sağlanamayabilir ancak birçok maddede müşterekte mutlaka anlaşılabilir denmiştir. Acentelere alternatif kanallar yaratılmaya çalışıldığı bunun doğru olmadığı ulaşılabilinecek bir müşteri varda Acenteler ulaşamıyor Alternatif dağıtım kanallarımı ulaşacak denmiş, Acentelerin eğitimine önem verilmesi Acente kalitesinin yükseltilmesi ile sektörün büyüyeceğinin altı çizilmiştir. Acentelerin eğitimine Şirketlerin daha fazla önem vermesi gerektiğinin altı da çizilmiştir.

TSRŞB Başkanı Sayın Mustafa Su Acente Danışma komisyonu kuracağının böylece Acente fikirlerine önem verip Acentelerle daha yakın işbirliği kurulabileceğini belirtmiş Acenteler önem veriyoruz demiştir. Özellikle Acentelere alternatif kanallar yaratılmaya çalışılmamaktadır demiştir. YK üyeleri de yaptığı konuşmalarda Şirketler de verimsiz çalışıyor verimliliğimiz arttırmalıyız anlamsız rekabetlere son verilmesi gerekmektedir demişlerdir.

Ziyaret çok olumlu geçmiş karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş Acente görüşlerine daha fazla önem verilmesi sağlanmış, karşılıklı işbirliğinin arttırılması yönünde olumlu sonuçlar alınmıştır.

 Saygılarımızla

İSAD YK


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir