Ana sayfa Sektörden Haberler

sektorden_haberler

SEDDK’da beklenen atamalar gerçekleşti: Başkan Türker Gürsoy oldu

Perşembe, 28 Mayıs 2020 08:23

 turker gursoy

Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanlığına Türker Gürsoy atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilişkilendirilen söz konusu kurumun başkan ve üyeleri belli oldu.

Devamını oku...

 

Sigorta Haftası tarihlerinin salgın nedeniyle ertelenmesine ilişkin kamuoyu açıklaması

Pazartesi, 18 Mayıs 2020 08:27

turkiye sigorta birligiHer yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası kapsamında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü desteği ile Birliğimiz ve diğer tüm paydaşlarca çeşitli etkinlikler düzenlenmekte, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmak üzere aktiviteler yapılmakta, sektörün sorunları gündeme getirilerek birlikte çözüm aranmaktadır.

Türkiye Sigorta Birliği olarak, Sigorta Haftası’na ve bu haftayı hep birlikte kutlamaya büyük önem vermekteyiz. Ancak bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle sosyal hayatı yeniden düzenleyen önlemlerin alınması ve kamuoyu gündeminin bu konuya yoğunlaşması, tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğimiz etkinliklerin yapılmasına da engel teşkil etmektedir.

Devamını oku...

 

Poliçe vadelerinin uzatılmasına acentelerden tepki

Cuma, 15 Mayıs 2020 15:40

 turusan bagci trafik sigortalarinda tek fiyat tartismalarini yorumladi

İSAD Onursal Başkanı, Dr. Sigorta CEO’su, İstanbul Aydın Üni. ve Şişli MYO Okulunda Öğretim Görevlisi olan Turusan Bağcı, “Poliçe vadelerinin prim almadan 1 ay uzatılması taksitlerinin altıya bölünmesi durumunda on binlerce acente Mayıs ayında hiçbir gelir elde etmeden sıkıntı yaşayacak” dedi.

Devamını oku...

 

“Asıl işi sigortacılık olmayanlar sigorta sa-ta-maz. Nokta”

Cuma, 15 Mayıs 2020 13:47

tusaf murat buyukcelebin

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, aslı işi sigortacılık olmayan yapıların sigorta satmasına izin veren yönetmelik değişikliği hakkında önemli açıklamalar yaptı. YouTube üzerinden yayın yapan Sigorta Ekranı’nın canlı yayınına katılan Büyükçelebi, sigortanın sadece yetkili kişiler tarafından satılabileceğini söyledi. 

SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın sunduğu programda Büyükçelebi, “Biz sigortacılığı kanun ve yönetmelikler çerçevesinde elde etmiş kişi ve kurumlar yapsın istiyoruz. Onun dışında kimse bu işin içine girmesin. Danışmanlık ve uzmanlık gereken bir sektörün içerisindeyiz” dedi.

Devamını oku...

   

Cigna Finans’ta üst düzey atama

Salı, 28 Nisan 2020 00:00

melda suayipoglu

Uluslararası sağlık ve sigorta devi Cigna ile Türkiye’nin en büyük bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren emeklilik ve hayat sigortası şirketi Cigna Finans’ta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı, sektörün deneyimli ismi Melda Şuayipoğlu oldu.

Şuayipoğlu, Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin lisansını bu yıl aldığı sağlık sigortası fonksiyonlarının kurulmasından ve faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Devamını oku...

 

Küresel Covit-19 Salgınının Türkiye Sigorta Sektörüne Etkileri

Salı, 24 Mart 2020 10:12

covit 19 sigorta. min

Sigorta işlemleri, etkileşimleri incelendiğinde bu kategoride de sert bir negatif bir trend gözlemlenmektedir. Sigortacılık sosyal etkileşime yüksek bağlı olan hizmet sektörüdür. Sosyal etkileşim azalmasından en fazla etkilenen sektörlerden biri de sigortacılıktır. Bu sebeple Mart ayının son haftalarında İlk negatif etkileri görülmeye başlanmıştır. 3 ayı geçecek bir negatif etkilenme Sigorta Sektörünü çok büyük sıkıntıya sokabilir.

Devamını oku...

 

Türk Reasürans A.Ş. Kuruldu

Salı, 01 Ekim 2019 07:21

Selva Eren

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın tek hissedar olduğu Türk Reasürans A.Ş. resmen kuruldu. Torba yasa içerisinde yer alan kuruluşun başına ise genel müdür olarak Selva Eren atandı

Devamını oku...

 

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği

Cuma, 13 Eylül 2019 09:12

 

deprem sigorta tebligi

07.09.2019 tarihli ve 30881 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ekte yer almaktadır.

Devamını oku...

 

SEGEM, Katılım Sigortacılığı Eğitimi düzenliyor.

Çarşamba, 12 Haziran 2019 08:14

segem logo 1

Bilindiği üzere, 20 Eylül 2017 tarih ve 30186 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Katılım Sigortacılığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrası "Teknik personel unvanına sahip kişilerin, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmeleri, usul ve içeriği Müsteşarlıkça belirlenecek ve münhasıran katılım sigortacılığına yönelik olarak SEGEM tarafından yapılacak eğitime katılmaları ile mümkündür." hükmü amirdir.

Devamını oku...

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir