Ana sayfa Sektörden Haberler

sektorden_haberler

2020 Yılı Eylül Sonu Motorlu Taşıtlar Sigorta İstatistikleri Belli Oldu

Pazartesi, 16 Kasım 2020 09:51

motorlu tasitla r sigorta verileri

2020 yılı Eylül sonu Trafik, Kasko ve Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza sigortasına ilişkin istatistikler yayınlanmıştır.

Tablolara ulaşmak için tıklayınız

 

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı yeniden Atilla Benli oldu

Perşembe, 16 Temmuz 2020 10:50

TSB baskani atilla benli

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 29 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, 61 geçerli oyun tamamını alarak yeniden Birlik Başkanı seçildi.

Kendisine İSAD aiilesi olarak başarılar diileriz. 

Seçimin ardından yaptığı konuşmada Birliğin  önümüzdeki dönem hedeflerine değinen  TSB Başkanı Atilla Benli, içeride yapıcı bir rekabetin yaşandığı, dışarıda ise tek sesin hakim olduğu 66 üyesiyle ve tüm paydaşlarıyla sigorta sektörünün büyük bir aile olduğunun altını çizdi.  “Sektörümüzün referans kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığının üyelerimiz tarafından yeniden şahsıma layık görülmesi ve emanet edilmesi benim için büyük bir onur ve sorumluluktur” diyen Benli sözlerini şöyle sürdürdü.

Haberin devamı için yıklayın.

 

SEDDK’da beklenen atamalar gerçekleşti: Başkan Türker Gürsoy oldu

Perşembe, 28 Mayıs 2020 08:23

 turker gursoy

Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanlığına Türker Gürsoy atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilişkilendirilen söz konusu kurumun başkan ve üyeleri belli oldu.

Devamını oku...

 

Sigorta Haftası tarihlerinin salgın nedeniyle ertelenmesine ilişkin kamuoyu açıklaması

Pazartesi, 18 Mayıs 2020 08:27

turkiye sigorta birligiHer yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası kapsamında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü desteği ile Birliğimiz ve diğer tüm paydaşlarca çeşitli etkinlikler düzenlenmekte, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmak üzere aktiviteler yapılmakta, sektörün sorunları gündeme getirilerek birlikte çözüm aranmaktadır.

Türkiye Sigorta Birliği olarak, Sigorta Haftası’na ve bu haftayı hep birlikte kutlamaya büyük önem vermekteyiz. Ancak bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle sosyal hayatı yeniden düzenleyen önlemlerin alınması ve kamuoyu gündeminin bu konuya yoğunlaşması, tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğimiz etkinliklerin yapılmasına da engel teşkil etmektedir.

Devamını oku...

 

Poliçe vadelerinin uzatılmasına acentelerden tepki

Cuma, 15 Mayıs 2020 15:40

 turusan bagci trafik sigortalarinda tek fiyat tartismalarini yorumladi

İSAD Onursal Başkanı, Dr. Sigorta CEO’su, İstanbul Aydın Üni. ve Şişli MYO Okulunda Öğretim Görevlisi olan Turusan Bağcı, “Poliçe vadelerinin prim almadan 1 ay uzatılması taksitlerinin altıya bölünmesi durumunda on binlerce acente Mayıs ayında hiçbir gelir elde etmeden sıkıntı yaşayacak” dedi.

Devamını oku...

 

“Asıl işi sigortacılık olmayanlar sigorta sa-ta-maz. Nokta”

Cuma, 15 Mayıs 2020 13:47

tusaf murat buyukcelebin

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, aslı işi sigortacılık olmayan yapıların sigorta satmasına izin veren yönetmelik değişikliği hakkında önemli açıklamalar yaptı. YouTube üzerinden yayın yapan Sigorta Ekranı’nın canlı yayınına katılan Büyükçelebi, sigortanın sadece yetkili kişiler tarafından satılabileceğini söyledi. 

SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın sunduğu programda Büyükçelebi, “Biz sigortacılığı kanun ve yönetmelikler çerçevesinde elde etmiş kişi ve kurumlar yapsın istiyoruz. Onun dışında kimse bu işin içine girmesin. Danışmanlık ve uzmanlık gereken bir sektörün içerisindeyiz” dedi.

Devamını oku...

   

Cigna Finans’ta üst düzey atama

Salı, 28 Nisan 2020 00:00

melda suayipoglu

Uluslararası sağlık ve sigorta devi Cigna ile Türkiye’nin en büyük bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren emeklilik ve hayat sigortası şirketi Cigna Finans’ta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı, sektörün deneyimli ismi Melda Şuayipoğlu oldu.

Şuayipoğlu, Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin lisansını bu yıl aldığı sağlık sigortası fonksiyonlarının kurulmasından ve faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Devamını oku...

 

Küresel Covit-19 Salgınının Türkiye Sigorta Sektörüne Etkileri

Salı, 24 Mart 2020 10:12

covit 19 sigorta. min

Sigorta işlemleri, etkileşimleri incelendiğinde bu kategoride de sert bir negatif bir trend gözlemlenmektedir. Sigortacılık sosyal etkileşime yüksek bağlı olan hizmet sektörüdür. Sosyal etkileşim azalmasından en fazla etkilenen sektörlerden biri de sigortacılıktır. Bu sebeple Mart ayının son haftalarında İlk negatif etkileri görülmeye başlanmıştır. 3 ayı geçecek bir negatif etkilenme Sigorta Sektörünü çok büyük sıkıntıya sokabilir.

Devamını oku...

 

Türk Reasürans A.Ş. Kuruldu

Salı, 01 Ekim 2019 07:21

Selva Eren

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın tek hissedar olduğu Türk Reasürans A.Ş. resmen kuruldu. Torba yasa içerisinde yer alan kuruluşun başına ise genel müdür olarak Selva Eren atandı

Devamını oku...

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir