Ana sayfa Sektörden Duyurular
sektorden_duyurular

SEGEM 2019 Yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavı

Salı, 03 Eylül 2019 13:13

2019 Yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavı

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Sınav ve eğitim ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki kılavuzu inceleyerek ulaşabilirsiniz...
>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>> Online başvuru için lütfen tıklayınız...

Devamını oku...

 
 

TOBB 2019 YILI LEVHA AİDATI HAKKINDA DUYURU

Pazar, 01 Eylül 2019 00:00

TOBB Sigortacılık Müdürlüğü tarafından tüm Sigorta Acentelerine gönderilen 2019 yılı Levha Aidatı hakkındaki duyuru ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Bildiğiniz üzere geçen sene üst üste 3 sene bu aidatı yatırmayan acentelerin levha kayıtları silinmişti. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamak için Sigorta Acentesi meslektaşlarımızın konuya önem vermelerini rica ederim.

 

Devamını oku...

 
 

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Eğitimi

Çarşamba, 27 Mart 2019 08:25

24 Aralık 2018 tarih ve 30635 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Tebliğin 7 inci maddesi 3 üncü fıkrası ile Alacak Sigortası satışı konusunda yetkilendirilecek teknik personelin, Alacak Sigortası ile sistemin işleyişine yönelik olarak SEGEM tarafından yapılacak eğitimlere katılması gerektiği hüküm altına alınmıştır.

Bu kapsamda hazırlanan eğitime başvurmak için ayrıntılı bilgiye “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu”ndan ulaşmak mümkündür.

Eğitim Başvuru Tarihleri: 18 Mart- 13 Aralık 2019 Eğitim İzleme Süresi: 19 Mart- 20 Aralık 2019

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız…

Online Başvuru Formu için lütfen tıklayınız…

 
 

tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir