Ana sayfa İSAD'dan Haberler TRAFİK SİGORTASI PRİMİNE TAVAN FİYAT UYGULAMASI

isad_haberler

TRAFİK SİGORTASI PRİMİNE TAVAN FİYAT UYGULAMASI

trafiksigortasi
Hazine Müsteşarlığı kamyon, kamyonet, Minibüs, otobüs ve Ticari taksilerin trafik sigortası fiyatlarına üst limit getirdi.

Sigorta şirketleri Ticari Araçlarda aşağıda belirlenen limitler doğrultusunda poliçe kesecek.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs (sürücü dahil 18-30 koltuk), otobüs (sürücü dahil 31 ve üstü koltuk) ve taksi araç türleri için azami trafik sigortası üst prim limitleri belirledi.

Hazine Müsteşarlığı ticari araçların trafik sigortasında uygulanacak üst limitleri artırdı. Buna göre, sigorta şirketleri 28/Ekim /2015 itibaren kamyonlarda 6.000 TL, kamyonetlerde 2.000 TL, minibüslerde 3.300 TL, otobüslerde (18-30 koltuk) 5.700, otobüslerde (31 koltuk ve üzeri) 17.700 ve taksilerde 5.400 TL üzerinde poliçe kesemeyecek.

Sigorta şirketlerinin poliçelerde uyguladığı limitler, SBM’nin “TrafikPoliceWS” “trafikPolicesiYeniTeklifi” ve “trafikPolicesiYenilemeTeklifi” fonksiyonlarında sağlanacak kontroller ile karşılaştırılacak. Şirketler, gönderilen brüt prim tutarının azami brüt prim tutarını geçtiği durumlarda azami tutar hata mesajı ile karşılaşacak. 

 
Araç Türleri ne göre azami brüt prim (TL)
KAMYON 6.000
KAMYONET 2.000
MİNİBÜS 3.300
OTOBÜS (sürücü dahil 18-30 koltuk) 5.700
OTOBÜS(sürücü dahil 31 ve üstü koltuk) 17.700
TAKSİ 5.400

Hususunu önemle bilgilerinize sunarız.


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir