Ana sayfa İSAD'dan Haberler

isad_haberler

İsad Yönetim Kurulu

Cuma, 02 Ağustos 2019 14:45

isad yonetim kurulu 2019

ISAD YÖNETIM çalışmalarına devam ediyor

 
 

İSAD Allıanz Sigorta Ziyareti

Cuma, 02 Ağustos 2019 13:49

isad alians sigorta 2019

İsad Yönetim Kurulu olarak, Allianz Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Arif Aytekin ve Satış ve Dağıtım Kanalları Grup Başkanı Baran Yaşarakıncı’yı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Sektörün önemli şirketlerinden olan Allianz Sigorta A.Ş.’nin yaşanan gelişmeler hakkında ki düşüncelerini ve  2020 yılındaki plan ve hedefleri konusundaki değerlendirmelerini aldık…

 
 

Anadolu Sağlık Merkezi Görüşmemiz

Pazar, 28 Temmuz 2019 13:22

anadolu saglik merkezi

 Anadolu Sağlık Merkezi ile çok güzel projelere imza attık. İlerleyen dönemlerde, İSAD üyesi acentelerimiz ile birlikte toplantılarımızı duyurmayı planlıyoruz.

 

 
 

Trabzon 14. Sigorta Zirvesi

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 13:02

isadzirvebanner1

Isad olarak Trabzon da gerçekleştirilen 14.Sigorta Zirvesine katıldık.Sigorta sektöründen bir çok yönetici ve sigorta şirketlerinden de ust düzey yöneticiler ile bir arada olduk.Çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik.

trabzon1

trabzon2

trabzon3

trabzon4

 
 

TOBB SAİK Ziyaretimiz

Perşembe, 11 Temmuz 2019 09:54

saik

10 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Başkanı Sayın Levent Korkut ve SAİK Üyesi Sayın Özgür Yılmaz’ı ziyaret ettik.

Derneğimizin ilk Kadın Başkanı olan Sayın Berrin Dinç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Begüm Varyemez, Kadriye Serbest, Meral Dolanbay, Sedat Tunçbaş ve Erkan Ak katılımı ile yapılan toplantıda TOBB SAİK  komitesi ile mesleki sorunlar ve çözümlerine dair fikir alışverişi ve çözüm önerileri konularında görüşme gerçekleştirdik.

Görüşmede TOBB SAİK çalışmaları hakkında bizlere bilgi aktaran Sayın Levent Korkut' a ve TOBB SAİK komitesine misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz. 

tobsaikbanner3

 

 

 
 

TÜSAF Görüşmemiz

Cuma, 28 Haziran 2019 13:55

Ankara’ya kurucu üyesi olduğumuz Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu başkanı Murat Büyükçelebi ile görüşmeye gittik.

Kendisi ile sigorta sektöründe yaşanan acente sorunları hakkında görüşmeler yaptık.Misafirperverliği için de teşekkür ederiz.

TUSAF 1

TUSAF 2

TUSAF 4

 

 
 

İSAD 28. GENEL KURULU YAPILDI

Salı, 23 Nisan 2019 14:19

FB IMG 1556029255773

İSAD 28. GENEL KURULU YAPILDI

TURUSAN BAĞCI ONURSAL BAŞKAN

İSAD 57. Yılında 28. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Turusan Bağcı'nın yeni isimlere yol açmak için aday olmadığı Genel Kurul Bağcı'yı Başarılı çalışmaları Acente mesleği, Derneğe olan katkıları ve önemli tecrübelerinden faydalanmak için Haysiyet Divan Başkanı, Onursal Başkan seçerek onurlandırdılar. Raif Can Ataker den sonra İSAD a seçilen ikinci onursal başkan Bağcı oldu. İSAD ın en önemli destek aldığı çok eski ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişilerden oluşan haysiyet Divanı ortalama 20 yıllık üyelik en az dört dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış tecrübeli isimlerden oluşuyor.

FB IMG 1556029267069

YENİ YÖNETİM KURULU BASKANI BERRİN DİNÇ 

İSAD 57 yıllık geçmiş tarihinin ilk Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Berin Dinç oldu. Berrin Dinç kendi yönetim kurulunu belirleyerek eski ve yeni tüm ekip ile birlikte daha başarılı çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. İSAD Önceden olduğu gibi değer katmaya , daha işbirlikçi ve uyumlu Çalışmalar yapmaya devam edecektir dedi.

Çok başarılı bir dönem geçiren İSAD özellikle projeleri, çözüm önerileri ile sektöre yön verirken Acentelerin sorunlarıyla ilgili tespitleri ve önerilerin yanında çok güçlü ve Etkili faaliyet raporu ile fark yaratıyor. Genel Kurul da sunulan Faaliyet raporu büyük beğeni almış, bütçe onaylanmış , Eski Yönetim Kurulu ibra edilerek yeni yönetim kurulu seçilmiştir.

GÜÇLÜ KADROLAR, ÖZEL FALİYETLER

Seçilen Yeni Yönetim Kurulu kadrolarındaki güçlü, tecrübeli isimler dikkat çekiyor. Daha önce Sigorta Şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış sonra Acente olmuş kişilerin yanında, meslekte önemli üretimler ve uzun süren tecrübeye sahip yeni isimlerin değerli fikirler ve çalışmalar ile İSAD'ı daha da güçlendireceği kesin. Kadrolardaki Üyelerin yüksek eğitim ve tecrübe düzeyleri ise özenle seçildiğinin ayrı bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son dönemlerde ilk onda yer alan Ulusal kanallarda Ana Haberlerde, tartışma programlarında ve basında düzenli olarak yer alarak, acente sorunları, çözüm önerileri, birçok Sigorta branşında milyonlarca tüketicinin bilgilendirilmesi ve kanunlar yönetmelikler ile ilgili düzenli olarak bilinçlendirme çalışmalarında bulunması yapılan başarılı Faaliyetler Genel Kurulda üye Acenteler tarafından da takdir edilmiştir.

ÖNEMLİ HEDEFLER

Yeni Yönetim Kurulunun birleştirici çözüm odaklı önemli hedeflerinin olması, güçlendirilen kadroları ile bunlara da ulaşma istekliliğini ortaya koyuyor. Seçilen yeni yönetim Kadrolarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

SEÇİLEN YENİ YÖNETİM KADROLARI

YÖNETIM KURULU

Berrin Dinç

Sedat Tunçbaş

Zeki Demir

Meral Dolanbay

Begüm Varyemez

Ahmet Saffet Öztepe

Erkan Ak

Kadriye Serbest

Evren Türken

YEDEK ÜYELER

Baran Uraz, Doğan Altuntaş, Özlem Öztanç,Taner Çakır, Yadigar Mataracı, Orhan Fidancı, Muhsin Varol, Bahar Alpaslan,

DENETLEME KURULU

Zeynep Çağlayan, Mustafa Yazıcı, Yaşar Taşkıran, Ali Ketenci, Neşe Aydın, Raziye Dündar

HAYSİYET DİVANI

Turusan Bağcı

Ahmet Z. Tunusluoğlu

Kamil Oral Ergündüz

Arif Ataker

Selcuk Ektaş

Alaettin pancaroğlu

Coşkun Duman

Ayıngül Akkaya

Süha Saglam

 
 

Magdeburger Sigorta Ziyareti

Pazartesi, 01 Nisan 2019 09:16

web magdeburger isad ziyaret 03 2019

 

İSAD YK olarak, Magdeburger Sigorta A.Ş. ve Genel Müdürü Zafer Uçar Beyi ziyaret ederek Hayırlı olsun dileklerinde bulunarak Karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Anadolu Sigorta da uzun yıllar tecrübe yapan Zafer Ucar'ın başarılı olacağına inanıyoruz.

Sadece Acente ile Çalışan Acente odaklı bir şirketi ziyaret ile Hem yeni şirketi ve yönetimi yakından tanıma fırsatı da bulduk.

Hayırlısı olsun

 
 

İNSURTECH İMPARATORLARI İSTANBULDA

Salı, 19 Mart 2019 08:27

Insurtech imparatorlari Flyer

Insurtech İmparatorları İstanbul’da Bir Araya Geliyor!

Insurtech’in imparatorları, 3-4 Nisan 2019 tarihlerinde Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenecek dev zirvede bir araya geliyor. Sigorta sektöründe evrim ve devrim yaratacak Insurtech teknolojisinin imparatorları İstanbul’da gerçekleştirilecek Global Insurtech Zirvesi’nde buluşuyor. Uluslararası bir zirve olarak düzenlenecek ve sigorta sektörü açısından katma değer oluşturacak bu önemli zirveye dünyanın dört bir yanından düşünce liderleri ve firmalar da katılım gösterecek.

Zirvede, sigorta sektöründeki yeni trendleri öğrenme, ulusal ve uluslararası newtorking gerçekleştirme, Start-up’lar ile tanışma ve şirketinizin gelecek stratejilerinin belirlenmesinde önemli bilgiler elde etme imkanı sağlayacaksınız.

Zirve hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için www.insurtechsummit.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zirvenin konuşmacıları, konuları ve tüm detayları hakkında sizlere bilgiler vermekten memnuniyet duyarız.

Zirve için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir mail adresi üzerinden merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bu dev zirvede yerinizi ayırtmak ve İSAD a özel indirimli bilet avantajından yararlanmak için linke tıklayabilirsiniz.

TIKLAYINIZ!  https://tickets.euro-events.co/index.php?route=product/product&product_id=112

 10 üzeri katılımlarda kişi başı 400 Euro olarak fiyat uygulanacaktır.

 

 

 
 

İSAD – GULF SİGORTA İŞBİRLİĞİ

Perşembe, 21 Şubat 2019 14:56

gulf logo web isad                                    isad logo kucuk

İSAD – GULF SİGORTA İŞBİRLİĞİ

ACENTE MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASININ BİR TAKSİDİ BİZDEN


Değerli Meslektaşlarımız,

Acentelerin almış oldukları yüksek riskler, açılan davalar, karşılaşılan yüksek sorumluluklar ve Sigortalıların bilinçlenmesi bizler için önemli riskleri devamında getirmektedir.

Mesleki sorumluluklarımızı, faaliyet alanımızla ilgili ve doğru kurgulanmış bir poliçe güvencesiyle teminat altına almak için GULF SİGORTA (eski AIG SİGORTA) ile bir proje başlattık.   

GULF SİGORTAAcente Mesleki Sorumluluk Sigortası ile acentelerimizin kafası daha rahat vemesleki sorumlulukları ile ilgili kaygı duymadan asıl işlerine odaklanabilecektir.

Acenteler olarak yaptığımız iş gereği, sigortalılara veya sigortalı adaylarına, ihtiyaçlarına ve muhtemel risklerine karşı alınacak teminatlar hakkında bilgilendirme ve yönlendirme yapıyoruz.

Ayrıca müşterilerimizin yenileme tarihlerinin takibi, riziko teftiş, hasar danışmanlık hizmeti, limit artırımı, iyileştirme çalışmaları veya değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sigorta programlarının değerlendirilmesi gibi önemli konularda üzerimize ciddi sorumluluklar alıyoruz.  Ancak günlük koşturmaca içinde birçok konuyu aynı anda takip ederken istenmeyen ihmal veya hataların yaşandığı durumlar da söz konusu olabilmektedir.  

Ekip arkadaşlarımızın hatalarından da sorumlu olduğumuzu düşünürsek, müşterilerimiz için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu ihmal ve hataların etkilerini doğru yönetebilmek için gerekli tedbirleri almalıyız. Birçoğumuzun çalıştığımız şirketlerden aldığımız düşük teminat limitli poliçelerimiz mevcut fakat bu poliçelerin yeterli korumaya sahip olmadığımızı aslında hepimiz biliyoruz.    

İSAD olarak biz, sigorta sektörünü her geçen yıl büyütmeyi ve acentelerimizin gelirlerini devamlı olarak arttırmayı, sorunlarına gözüm bulmayı hedefliyoruz.  İnanıyoruz ki acentelerimizin mesleklerini icra ederken güvence altında olmaları, yeni sigorta ürünleriyle, yeni projelerle, yeni iş birlikleri ile portföylerini genişletebilmelerine destek verecek adımları atmaları için önemli bir kriterdir.

İSAD olarak, bu alanda tüm Acentelerimize sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamada fayda yaratacağına inandığımız bu projeye rehberlik etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Ek olarak GULF SİGORTA; “BİR TAKSİTİ BİZDEN” kampanyası ile bu projemize destek oluyor.  9 eşit taksit ile ödeyebileceğiniz primlerin bir taksitini GULF SİGORTA ödüyor.  (Bu kampanya 01.01.2019 – 30.04.2019 tarihleri arasında geçerlidir.)

Acente mesleki sorumluluk sigortasının öne çıkan teminatları ve önemli başlıklarını aşağıda görebileceğiniz ürünle ilgili POLİÇE TEKLİFİ talepleriniz için ekli soru formu doldurmanız ve aşağıdaki kanallar üzerinden Gulf Sigorta’ya iletmeniz yeterli olacaktır.

Tüm Şirketleri kapsamakta ve Gulf Sigorta Acentesi olmanız Şartı yoktur.

 

Saygılarımızla,

İSAD YK

 

Teminat Kapsamı Nedir?

Geniş ve kapsamlı teminatlar sağlanmaktadır. Sigortacı, sigortalının mesleki hizmetini yerine getirmemesi nedeniyle üçüncü şahıslar tarafından talep edilen tazminatı sigortalı adına ödeyecektir. Mesleki hizmetini yerine getirmemesi, her türlü gerçek veya iddia edilen, ihmal sonucu görev aksatma, hata, yanlış beyanda bulunma,  hatalı veya yanıltıcı beyan verme, gizliliği ihlal, mesleki hizmeti yerine getirirken yapılan ihmaller veya mesleki hizmeti yerine getirmeme anlamına gelmektedir.

Kimler Sigortalı Olabilir?

  • Sigorta ettiren;
  • Sigorta ettirenin herhangi bir yöneticisi, ortağı veya sahibi;
  • Herhangi bir çalışan;
 • Bu tanımın (ii) ve (iii) maddelerinde belirtilen sigortalının mirasçısı veya kanuni temsilcileri

ANA TEMİNATLAR    

  • Mesleki sorumluluk
 • Savunma masrafları

İLAVE TEMİNATLAR

  • Mahkemeye katılma masrafları
  • Uzatılan bildirim süresi
 • Kayıp dokümanlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • 1 yıl geriye yürürlük
  • Kapsam ve geçerli hukuk: Türkiye
 • Teminatlar, sigorta acentelerinin Gulf Sigorta A.Ş. hariç olmak üzere tüm sigorta şirketleri ile yapılan işlerinden kaynaklanabilecek mesleki faaliyetleri için geçerli olacaktır.

Poliçenizi aşağıdaki kanallar üzerinden alabilirsiniz;

 1. Gulf Sigorta acentesi iseniz kendi partajınızdan,

 2. Gulf Sigorta acentesi değilseniz;

 • Gulf Sigorta İstanbul Bölge Müdürlüğü’nden poliçenizi satın alabilirsiniz.

 • Gulf Sigorta A.Ş.

 • Telefon     : 90 216 400 2 400

 • E-mail       :

  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atılarak aşağıdaki kişileri de eklemenizi rica ederiz.

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

ÖNEMLİ:

 • 1 Taksidi Bizden Projesinde; uygulama olarak son taksiti ilgili kredi kartına iade edilecek. Dolayısı ile poliçe alımından 8 ay sonra iade yapılacaktır.

 • Mevcut Gulf Sigorta acentesinin iadesiyse kendi kredi kartına yapılacaktır.

 • Gulf Acentesi olmayanlarda ise hangi kredi kartını vermişse iade ona gidecektir.

 
 

Diğer Makaleler...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir