Ana sayfa İSAD'dan Haberler

isad_haberler

2021 Tüsaf Genel Kurulu Yapıldı

Pazartesi, 29 Mart 2021 09:19

2021 Tusaf genel kurulu yapıldı. İsad Başkanı Berrin Dinç Federasyonda Başkan Yardımcısı

 

Tüsaf (Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu )7.Olağan Genel Kurulu Ankara'da 26.03.2021 tarihinde tüm illerin Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti Murat Büyükçelebi 3.kez Başkan olurken İsad  Başkanı Berrin Dinç Federasyonda Başkan Yardımcısı olarak görev alacaktır. Yönetimimizden Begüm Varyemez ,Orhan Fidancı,Ahmet Saffet Öztepe'de Tüsaf yönetiminde görev almışlardır.

Murat Büyükçelebi eski yönetimde görev almış olan kişilere teşekkür edip,yeni dönemde yönetimde görev alan kişilere başarılar diledi. Murat Büyükçelebi yeni yönetim de kadınların kurullarda daha çok görev almalarının gerekliliğini vurguladı.Ve yeni dönemde Tüsaf daha güçlü olacağını, daha güzel çalışmalar yapacaklarını belirtti.

2021 Tusaf genel kurulu yapıldı. İsad Başkanı Berrin Dinç Federasyonda Başkan Yardımcısı    2021 Tusaf genel kurulu yapıldı. İsad Başkanı Berrin Dinç Federasyonda Başkan Yardımcısı 2021 Tusaf genel kurulu yapıldı. İsad Başkanı Berrin Dinç Federasyonda Başkan Yardımcısı

 

 
 

İSAD ‘ ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla düzenlemiş olduğu resim atölye buluşması

Perşembe, 18 Mart 2021 10:40

isad 8mart resim atolyecalismasi 01 jpg 

İSAD ‘ ın  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla düzenlemiş olduğu resim atölye buluşmasına sektörün bütün oyuncularından  geniş  bir katılım sağlandı .

Unico Sigorta  sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte SAİK  Başkanı Levent Korkut ,TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler ,Brokerler Derneği Başkanı Selcen Gür ve  Genel  Sigortacılar Derneği Başkanı Hakan Özcan da hazır bulundular. 

Geçen yıl ilkinin yüzyüze düzenlendiği ve bu yıl çevrimiçi olarak yapılan organizasyonda herkesin ev adresine daha önceden tuvaller ve boyalar gönderildi .

Organizasyon günü  profesyonel bir ressam rehberliğinde herkes aynı anda ve büyük bir keyifle Picasso'nun şapkalı kız resmini boyayarak, evlerinde ,  kendi eserlerini oluşturdular.  3 saate yakın süren organizasyonda son bir yıldır evde zaman geçirmeye alışmış olan sigortacılar.  bu defa  güzel bir sanat etkinliğinde evde kalmanın tadını çıkardılar.

Katılımcıların çoğu  eserlerini sosyal medya üzerinden paylaştı ve büyük beğeni topladılar. ISAD Başkanı Berrin Dinç , tüm katılımcılara ve UNICO sigorta 'ya teşekkürlerini ileterek , seneye farklı bir organizasyonda buluşacaklarının da sözünü  vererek kapattığı organizasyon sonrası Picasso'nun meşhur eseri , bir çok sigortacının evlerinde en güzel köşelerini  kaptı bile.

isad berrin dinc 8mart resim atolye calismasi      isad berrin dinc 8mart resim atolyecalismasi 02

isad 8mart resim atolyecalismasi 02

isad 8mart resim atolyecalismasi 03isad 8mart resim atolyecalismasi 04

isad 8mart resim atolyecalismasi 05

isad 8mart resim atolyecalismasi 05

 

 

 
 

Doğal afetlerde Sigortanın Önemi

Perşembe, 25 Haziran 2020 14:33

trt haber berrin dinc roportaj

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen sel felaketi aslında çok önemli bir konuyu da gündeme getirmiş oldu.

Sigorta poliçesinin önemi hakkında İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç , TRT Haber’den Ali Artmaz Bey’e konuştu.

Doğal afetler düşünüldüğünde sigortanın önemi daha da artmaktadır. Özellikle ülkemiz doğal afetlerle sıkça karşılaştığından, bu konuda kişilerin değerli varlıklarını sigortalamak oldukça önemlidir.

Deprem, sel ve diğer doğa olaylarına karşın mağduriyetlerini en aza indirmek açısından vakit kaybetmeden gerekli sigortaları yaptırmak, ne zaman gerçekleşeceği belli olmayan bu olaylara karşın her an hazırlıklı olmak için de en yakın sigorta acentelerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.

Sadece Kasko poliçesi değil ,Ev sigortası ,Sağlık sigortası ve Bes sigortasının da önemli olduğunu ekledi.

Yapılan röportajda sayın Dinç ,sigorta acentesinin müşterilere yardımcı olmak konusunda önemli rol oynadığını söyledi.

Sigorta poliçesinin yapılmasında hangi teminatların olmasını, nelere dikkat edilmesi gerekliliği hakkında da bilgi verildi.

En doğru adresin sigorta acenteleri olduğunu çünkü müşterilere en yararlı olabilecek teminatların verilmesini sağlayan ve onların hasar anında yanında olarak doğru yönlendirme yapan kişiler olduğunu da özellikle konuşmasında vurguladı ve sözlerini yaşanan sel felaketinde hasar alan tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini sunarak röportajı bitirdi.

 
 

Son günler de yaşanan Sel felaketi ile ilgili sigortanın ve acentenin önemi

Perşembe, 25 Haziran 2020 14:20

trt haber berrin dinc roportaj

 
 

Sigortalı Yaşam Sohbetleri Berrin Dinç

Perşembe, 04 Haziran 2020 10:22

sigorta life berrin dinc roportaj

Sigortalı Yaşam Sohbetleri Semra Yıldız ile başkanımız Berrin Dinç sigortacılık sektöründe acentenin önemine dair çok güzel sohbet gerçekleşti.Sigorta acenteden alınmasının önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.
 
 

SIGORTA ACENTESİ OLMAK AYRICALIKTIR

Pazar, 24 Mayıs 2020 00:00

 

berrin dincAcente, sigorta şirketleri ile birlikte, yan yana, omuz omuza çalışan kişilerdir. Sigorta şirketleri ve müşterileri arasında köprü görevi gören, insana dokunan, doğrudan sıcak satışı sağlayan yetkili kişilerdir. Sadece bununla kalmayıp, müşterinin her hasarında, her yaşadığı problemde yanında olan kişilerdir.

Acenteler; Acenteliğin getirdiği eğitimi, gerekli belgeleri, gerekli yasal koşulları sağlayan kişilerdir.

Acentelerin tek geçim kaynağı sigorta satmaktır. İşi sigortacılık olmayan kişilerin ya da kurum ve kuruluşların sigorta satmaya yönelik çalışmalar içerisinde olması kabul edilemez bir durumdur. Biz, acenteler olarak, her zaman toplumda sigorta bilincini ve farkındalığını arttırmak adına mücadele etmekteyiz.

Devamını oku...

 
 

Berrin DİNÇ, Covid-19'un sigorta acenteleri'ne etkilerini Sigorta Haber TV'de yorumladı.

Pazartesi, 11 Mayıs 2020 13:37

koronavirus uyaris isad

 
 

ISAD ,Dünya Kadınlar günü dolayısı ile Istanbul Sigorta Acenteleri Derneği üyelerinin ve sektördeki kadın yöneticilerinin bir araya geldiği

Çarşamba, 11 Mart 2020 15:03

isad kadinlar gunu 2020 manset

ISAD ,Dünya Kadınlar günü dolayısı ile Istanbul Sigorta Acenteleri Derneği üyelerinin ve sektördeki kadın yöneticilerinin bir araya geldiği guzel bir etkinlik gerçekleştirdi.Katılanlar tuval ve fırçaları ile eşsiz eserler yaratırken ,bir grup diğer katılımcılar ise hayatlarında ilk defa heykelcilik alanında maharetlerini göstererek Çok güzel yüzler ortaya çıkardılar.

Devamını oku...

 
 

İSAD YKB Berrin Dinç Bakan Albayrak'ın sigortacılarla toplantısını değerlendirdi.

Salı, 11 Şubat 2020 09:14

albayrak sigortacilarla gorustu 1

 

İSAD YKB Berrin Dinç Bakan Albayrak'ın sigortacılarla yaptığı toplantının umut verici olduğunu söyledi.

 
 

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç, Yaşanan 5.4 ve 6.8 Şiddetindeki Depremler ve Zorunlu Deprem Sigortası DASK'ın nasıl bir teminat olduğunu TRT’ye anlattı

Çarşamba, 29 Ocak 2020 12:48

deprem sigortasi trt roportaji

 

Depremin son 60 yıl içerisinde ülkemizde en sık rastlanılan afet türü olması, neredeyse tamamı deprem bölgesindeki ülkemiz için beklenmedik bir durum değildir. Üstelik deprem yapısı gereği, sadece bulunduğu bölgeyi değil, ülkeyi de ekonomik olarak sarsabilecek şiddette bir afet türüdür.

Zorunlu Deprem Sigortası birey bazında mesken güvencesi sunarken, ülkemiz için de bir teminat havuzu oluşturulmasına çalışır. Özellikle deprem sonrasında büyüklüğü önem kazanan bu finansal havuz, bizim yaşadığımız yerde olmasa da, başka yerde gerçekleşen depremlerdeki ihtiyaç sahiplerinin de garantisi olma niteliği taşır.

Devamını oku...

 
 

Diğer Makaleler...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir