Ana sayfa İSAD'dan Haberler

isad_haberler

İSAD 28. GENEL KURULU YAPILDI

Salı, 23 Nisan 2019 14:19

FB IMG 1556029255773

İSAD 28. GENEL KURULU YAPILDI

TURUSAN BAĞCI ONURSAL BAŞKAN

İSAD 57. Yılında 28. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Turusan Bağcı'nın yeni isimlere yol açmak için aday olmadığı Genel Kurul Bağcı'yı Başarılı çalışmaları Acente mesleği, Derneğe olan katkıları ve önemli tecrübelerinden faydalanmak için Haysiyet Divan Başkanı, Onursal Başkan seçerek onurlandırdılar. Raif Can Ataker den sonra İSAD a seçilen ikinci onursal başkan Bağcı oldu. İSAD ın en önemli destek aldığı çok eski ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişilerden oluşan haysiyet Divanı ortalama 20 yıllık üyelik en az dört dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış tecrübeli isimlerden oluşuyor.

FB IMG 1556029267069

YENİ YÖNETİM KURULU BASKANI BERRİN DİNÇ 

İSAD 57 yıllık geçmiş tarihinin ilk Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Berin Dinç oldu. Berrin Dinç kendi yönetim kurulunu belirleyerek eski ve yeni tüm ekip ile birlikte daha başarılı çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. İSAD Önceden olduğu gibi değer katmaya , daha işbirlikçi ve uyumlu Çalışmalar yapmaya devam edecektir dedi.

Çok başarılı bir dönem geçiren İSAD özellikle projeleri, çözüm önerileri ile sektöre yön verirken Acentelerin sorunlarıyla ilgili tespitleri ve önerilerin yanında çok güçlü ve Etkili faaliyet raporu ile fark yaratıyor. Genel Kurul da sunulan Faaliyet raporu büyük beğeni almış, bütçe onaylanmış , Eski Yönetim Kurulu ibra edilerek yeni yönetim kurulu seçilmiştir.

GÜÇLÜ KADROLAR, ÖZEL FALİYETLER

Seçilen Yeni Yönetim Kurulu kadrolarındaki güçlü, tecrübeli isimler dikkat çekiyor. Daha önce Sigorta Şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış sonra Acente olmuş kişilerin yanında, meslekte önemli üretimler ve uzun süren tecrübeye sahip yeni isimlerin değerli fikirler ve çalışmalar ile İSAD'ı daha da güçlendireceği kesin. Kadrolardaki Üyelerin yüksek eğitim ve tecrübe düzeyleri ise özenle seçildiğinin ayrı bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son dönemlerde ilk onda yer alan Ulusal kanallarda Ana Haberlerde, tartışma programlarında ve basında düzenli olarak yer alarak, acente sorunları, çözüm önerileri, birçok Sigorta branşında milyonlarca tüketicinin bilgilendirilmesi ve kanunlar yönetmelikler ile ilgili düzenli olarak bilinçlendirme çalışmalarında bulunması yapılan başarılı Faaliyetler Genel Kurulda üye Acenteler tarafından da takdir edilmiştir.

ÖNEMLİ HEDEFLER

Yeni Yönetim Kurulunun birleştirici çözüm odaklı önemli hedeflerinin olması, güçlendirilen kadroları ile bunlara da ulaşma istekliliğini ortaya koyuyor. Seçilen yeni yönetim Kadrolarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

SEÇİLEN YENİ YÖNETİM KADROLARI

YÖNETIM KURULU

Berrin Dinç

Sedat Tunçbaş

Zeki Demir

Meral Dolanbay

Begüm Varyemez

Ahmet Saffet Öztepe

Erkan Ak

Kadriye Serbest

Evren Türken

YEDEK ÜYELER

Baran Uraz, Doğan Altuntaş, Özlem Öztanç,Taner Çakır, Yadigar Mataracı, Orhan Fidancı, Muhsin Varol, Bahar Alpaslan,

DENETLEME KURULU

Zeynep Çağlayan, Mustafa Yazıcı, Yaşar Taşkıran, Ali Ketenci, Neşe Aydın, Raziye Dündar

HAYSİYET DİVANI

Turusan Bağcı

Ahmet Z. Tunusluoğlu

Kamil Oral Ergündüz

Arif Ataker

Selcuk Ektaş

Alaettin pancaroğlu

Coşkun Duman

Ayıngül Akkaya

Süha Saglam

 
 

Magdeburger Sigorta Ziyareti

Pazartesi, 01 Nisan 2019 09:16

web magdeburger isad ziyaret 03 2019

 

İSAD YK olarak, Magdeburger Sigorta A.Ş. ve Genel Müdürü Zafer Uçar Beyi ziyaret ederek Hayırlı olsun dileklerinde bulunarak Karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Anadolu Sigorta da uzun yıllar tecrübe yapan Zafer Ucar'ın başarılı olacağına inanıyoruz.

Sadece Acente ile Çalışan Acente odaklı bir şirketi ziyaret ile Hem yeni şirketi ve yönetimi yakından tanıma fırsatı da bulduk.

Hayırlısı olsun

 
 

İNSURTECH İMPARATORLARI İSTANBULDA

Salı, 19 Mart 2019 08:27

Insurtech imparatorlari Flyer

Insurtech İmparatorları İstanbul’da Bir Araya Geliyor!

Insurtech’in imparatorları, 3-4 Nisan 2019 tarihlerinde Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenecek dev zirvede bir araya geliyor. Sigorta sektöründe evrim ve devrim yaratacak Insurtech teknolojisinin imparatorları İstanbul’da gerçekleştirilecek Global Insurtech Zirvesi’nde buluşuyor. Uluslararası bir zirve olarak düzenlenecek ve sigorta sektörü açısından katma değer oluşturacak bu önemli zirveye dünyanın dört bir yanından düşünce liderleri ve firmalar da katılım gösterecek.

Zirvede, sigorta sektöründeki yeni trendleri öğrenme, ulusal ve uluslararası newtorking gerçekleştirme, Start-up’lar ile tanışma ve şirketinizin gelecek stratejilerinin belirlenmesinde önemli bilgiler elde etme imkanı sağlayacaksınız.

Zirve hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için www.insurtechsummit.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zirvenin konuşmacıları, konuları ve tüm detayları hakkında sizlere bilgiler vermekten memnuniyet duyarız.

Zirve için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir mail adresi üzerinden merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bu dev zirvede yerinizi ayırtmak ve İSAD a özel indirimli bilet avantajından yararlanmak için linke tıklayabilirsiniz.

TIKLAYINIZ!  https://tickets.euro-events.co/index.php?route=product/product&product_id=112

 10 üzeri katılımlarda kişi başı 400 Euro olarak fiyat uygulanacaktır.

 

 

 
 

İSAD – GULF SİGORTA İŞBİRLİĞİ

Perşembe, 21 Şubat 2019 14:56

gulf logo web isad                                    isad logo kucuk

İSAD – GULF SİGORTA İŞBİRLİĞİ

ACENTE MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASININ BİR TAKSİDİ BİZDEN


Değerli Meslektaşlarımız,

Acentelerin almış oldukları yüksek riskler, açılan davalar, karşılaşılan yüksek sorumluluklar ve Sigortalıların bilinçlenmesi bizler için önemli riskleri devamında getirmektedir.

Mesleki sorumluluklarımızı, faaliyet alanımızla ilgili ve doğru kurgulanmış bir poliçe güvencesiyle teminat altına almak için GULF SİGORTA (eski AIG SİGORTA) ile bir proje başlattık.   

GULF SİGORTAAcente Mesleki Sorumluluk Sigortası ile acentelerimizin kafası daha rahat vemesleki sorumlulukları ile ilgili kaygı duymadan asıl işlerine odaklanabilecektir.

Acenteler olarak yaptığımız iş gereği, sigortalılara veya sigortalı adaylarına, ihtiyaçlarına ve muhtemel risklerine karşı alınacak teminatlar hakkında bilgilendirme ve yönlendirme yapıyoruz.

Ayrıca müşterilerimizin yenileme tarihlerinin takibi, riziko teftiş, hasar danışmanlık hizmeti, limit artırımı, iyileştirme çalışmaları veya değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sigorta programlarının değerlendirilmesi gibi önemli konularda üzerimize ciddi sorumluluklar alıyoruz.  Ancak günlük koşturmaca içinde birçok konuyu aynı anda takip ederken istenmeyen ihmal veya hataların yaşandığı durumlar da söz konusu olabilmektedir.  

Ekip arkadaşlarımızın hatalarından da sorumlu olduğumuzu düşünürsek, müşterilerimiz için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu ihmal ve hataların etkilerini doğru yönetebilmek için gerekli tedbirleri almalıyız. Birçoğumuzun çalıştığımız şirketlerden aldığımız düşük teminat limitli poliçelerimiz mevcut fakat bu poliçelerin yeterli korumaya sahip olmadığımızı aslında hepimiz biliyoruz.    

İSAD olarak biz, sigorta sektörünü her geçen yıl büyütmeyi ve acentelerimizin gelirlerini devamlı olarak arttırmayı, sorunlarına gözüm bulmayı hedefliyoruz.  İnanıyoruz ki acentelerimizin mesleklerini icra ederken güvence altında olmaları, yeni sigorta ürünleriyle, yeni projelerle, yeni iş birlikleri ile portföylerini genişletebilmelerine destek verecek adımları atmaları için önemli bir kriterdir.

İSAD olarak, bu alanda tüm Acentelerimize sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamada fayda yaratacağına inandığımız bu projeye rehberlik etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Ek olarak GULF SİGORTA; “BİR TAKSİTİ BİZDEN” kampanyası ile bu projemize destek oluyor.  9 eşit taksit ile ödeyebileceğiniz primlerin bir taksitini GULF SİGORTA ödüyor.  (Bu kampanya 01.01.2019 – 30.04.2019 tarihleri arasında geçerlidir.)

Acente mesleki sorumluluk sigortasının öne çıkan teminatları ve önemli başlıklarını aşağıda görebileceğiniz ürünle ilgili POLİÇE TEKLİFİ talepleriniz için ekli soru formu doldurmanız ve aşağıdaki kanallar üzerinden Gulf Sigorta’ya iletmeniz yeterli olacaktır.

Tüm Şirketleri kapsamakta ve Gulf Sigorta Acentesi olmanız Şartı yoktur.

 

Saygılarımızla,

İSAD YK

 

Teminat Kapsamı Nedir?

Geniş ve kapsamlı teminatlar sağlanmaktadır. Sigortacı, sigortalının mesleki hizmetini yerine getirmemesi nedeniyle üçüncü şahıslar tarafından talep edilen tazminatı sigortalı adına ödeyecektir. Mesleki hizmetini yerine getirmemesi, her türlü gerçek veya iddia edilen, ihmal sonucu görev aksatma, hata, yanlış beyanda bulunma,  hatalı veya yanıltıcı beyan verme, gizliliği ihlal, mesleki hizmeti yerine getirirken yapılan ihmaller veya mesleki hizmeti yerine getirmeme anlamına gelmektedir.

Kimler Sigortalı Olabilir?

  • Sigorta ettiren;
  • Sigorta ettirenin herhangi bir yöneticisi, ortağı veya sahibi;
  • Herhangi bir çalışan;
 • Bu tanımın (ii) ve (iii) maddelerinde belirtilen sigortalının mirasçısı veya kanuni temsilcileri

ANA TEMİNATLAR    

  • Mesleki sorumluluk
 • Savunma masrafları

İLAVE TEMİNATLAR

  • Mahkemeye katılma masrafları
  • Uzatılan bildirim süresi
 • Kayıp dokümanlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • 1 yıl geriye yürürlük
  • Kapsam ve geçerli hukuk: Türkiye
 • Teminatlar, sigorta acentelerinin Gulf Sigorta A.Ş. hariç olmak üzere tüm sigorta şirketleri ile yapılan işlerinden kaynaklanabilecek mesleki faaliyetleri için geçerli olacaktır.

Poliçenizi aşağıdaki kanallar üzerinden alabilirsiniz;

 1. Gulf Sigorta acentesi iseniz kendi partajınızdan,

 2. Gulf Sigorta acentesi değilseniz;

 • Gulf Sigorta İstanbul Bölge Müdürlüğü’nden poliçenizi satın alabilirsiniz.

 • Gulf Sigorta A.Ş.

 • Telefon     : 90 216 400 2 400

 • E-mail       :

  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atılarak aşağıdaki kişileri de eklemenizi rica ederiz.

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

ÖNEMLİ:

 • 1 Taksidi Bizden Projesinde; uygulama olarak son taksiti ilgili kredi kartına iade edilecek. Dolayısı ile poliçe alımından 8 ay sonra iade yapılacaktır.

 • Mevcut Gulf Sigorta acentesinin iadesiyse kendi kredi kartına yapılacaktır.

 • Gulf Acentesi olmayanlarda ise hangi kredi kartını vermişse iade ona gidecektir.

 
 

FİBABANKA ANLAŞMA

Perşembe, 21 Şubat 2019 14:42

 

isad fibabanka logo

Değerli Meslektaşlarımız,

TÜSAF a üye Derneklerin üyelerini kapsayan TÜSAF-Fibabanka işbirliği ile yapılan anlaşmayla;

İSAD Üyelerinin İlgili bankadan hesap açılması ve çalıştığınız Sigorta Şirketlerinden komisyon ödemesinin en az birinin ilgili bankaya yatırılması ön şartıyla;

ekteki dosyalarda sunulan teklifte yer alan tüm imkanlardan yararlanılacaktır.

Özellikle teminat mektubu, ücretsiz bankacılık işlemleri ve taksitlendirme imkanının getirdiği Sanal POS uygulamasının meslektaşlarımıza fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

İSAD Yönetim Kurulu

Not:Teminat mektubu ve Sanal POS uygulaması için ilgili Acentenin kredi notları baz alınıp Fibabanka ve Hepsipay tarafından nihai karar verilmektedir.

Fibabanka teklif ayrıntıları için lütfen buraya tıklayınız

Hepsipay teklif ayrıntıları için lütfen buraya tıklayınız

 
 

İSAD HUKUK BÜROSU ANLAŞMA

Pazartesi, 19 Kasım 2018 15:44

 

kuckkucuk logo

Derneğimiz Sigorta Acenteleri Hakları, üyelerimizin ve Sigortalılarının hukuki sorunları ile ilgili olarak konusunda uzman bürolardan biri olan Küçük&Küçük Hukuk bürosu ile özel bir anlaşma imzalamıştır.

Bu kapsamda 5684 sayılı Sigorta Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve yönetmelikler çerçevesinde;

 • Acentelerin hakları,

 • Acente sorunları,

 • Acentelerin kapatılması,

 • Portföy mülkiyet hakları,

 • Haksız rekabet,

 • Derneğimiz ve üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ile ilgili davalar v.b.

Konularda hukuki görüş alınması, temsil edilmesi, gerektiğinde dava açılması, ve uzlaşma görüşmelerine katılması hususlarında destek almak üzere anlaşmıştır.

Derneğimiz bu anlaşma ile Acentelerin hak ve sorunlarına çözüm bulmaya ve üyelerine yardım etmeyi amaçlamaktadır.

kucukkucuk av

KÜÇÜK&KÜÇÜK HUKUK BÜROSU HAKKINDA

Küçük & Küçük Avukatlık Ofisi, ulusal ve uluslararası alanda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermektedir. Yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilerin hukuk müşavirliği, SİGORTA HUKUKU, gayrimenkul, miras ve aile hukukuna ilişkin sorunlarının yanı sıra Sigortacılık, bankacılık, finans, ticaret hukuku, yabancı yatırımlar, sözleşmeler hukuku konularında da danışmanlıktan dava sonuçlanıncaya kadar olan her türlü prosedürde hukuki destek sağlamaktadır.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler avukat - müvekkil ilişkisi oluşturulmasına yönelik bir davet değildir ve böyle bir davet olarak dikkate alınmamalıdır. Hizmetlerin kapsamı ve çalışma şartları hakkında bilgi almayı istemeniz halinde, iletişim bölümünden mail göndererek İSAD Aracılığı ile aradığınızı belirterek irtibata geçebilirsiniz.

KÜÇÜK&KÜÇÜK LAW FIRM

Adres: Rumeli Cad. No:78/10 Nişantaşı, İstanbul/Türkiye

Telefon +90 212 234 45 77 (pbx) Faks +90 212 234 95 14

E-posta  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Web; www.kucukkucuk.av.tr

Acente meslektaşlarımız, Derneğimiz ve Söktörümüz açısından hayırlı olmasını dileriz.

İSAD YK

kucukkucuk av bina

 

 

 

 

 
 

İSAD ÇALIŞMA KOMİTELERİ

Pazartesi, 19 Kasım 2018 14:57

 

isad logo

           KOMİTELER

 

SAİK in almış olduğu kararlar neticesinde İSAD YK olarak da aynı Şekilde Aşağıdaki komiteleri oluşturmuş bulunmaktayız.

Bu komitelerde yer almak isteyen üye veya Acente meslektaşlarımızın Dernek Genel Sekreteri Berrin Dinç ile temasa geçmelerini rica ederiz.

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

1-Eğitim Komisyonu :Taner Kul ve Neşe Aydın

2- Mevzuat Komisyonu :Zeki Demir ve Sinan Döler

3- Mesleki Sorunların Tespiti ve Çözüm Öneleri Geliştirme Komisyonu :Selçuk Ektaş ve Evren Türken

4- Sigorta Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi Komisyonu :Meral Dolanbay ve Kadriye Serbest

5- Sigorta Pazarının Büyütülmesi Komisyonu : Berrin Dinç - Begüm Varyemez - Erkan Ak

6- Zorunlu Poliçelerdeki Sorunlar ve Zorunlu Poliçe Alanlarının Geliştirilmesi Komisyonu : Sedat Tunçbaş ve Ahmet Saffet Öztepe

Görevlendirilmişlerdir,

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

İSAD YK

 

 
 

İSAD KOMİTELER DUYURU

Pazartesi, 05 Kasım 2018 16:04

isad logo

İSAD ACENTE GELİRLERİNİ ARTTIRACAK ÖNERİLER İÇİN TOPLANIYOR.

İSAD YK aldığı bir karar ile SAİK in kararlarına ve Acente gelişimine destek sağlamak amacı ile genişletilmiş toplantı yaparak SAİK komisyonları için komisyonlar kurma, Acente gelirini Arttıracak öneriler için çalışma ve toplantı yapma kararı almıştır. Gelişme ve alınan karaları buradan bildireceğiz.

 

 
 

CARGLASS ZİYARET

Pazartesi, 05 Kasım 2018 16:01

 

carglass isad turusan bagci

İSAD her toplantıda olduğu gibi Acentlerimiz için nasıl yararlı olabiliriz diye yönetim kurulu olarak çalışmalara devam etmektedir.Bu ay ki toplantımızda da acente gelirlerini arttıracak ,fikir ve önerileri tartışarak ortaya çıkan görüşler ışığında daha geniş katılımlı bir toplantı yapma kararı aldı.

Yönetim Kurulunun bu haftaki konuğu ise Carglass oldu.

 
 

İSAD RAY SİGORTA ZİYARETİ

Pazartesi, 05 Kasım 2018 16:00

 

isad raysigorta turusan bagci

Ray Sigorta ve Genel Müdürü Koray Erdoğan' ı ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Özellikle sigorta acentelerinin daha fazla kazanabileceği modelleri, internet sigortacılığını ve bankacıların Sigorta zorlamasına ilişkin yapıcı ve akılcı önerileri konuşma fırsatımız oldu. Değerli ev sahipliğinden dolayı genel müdür Koray Bey'e ayrıca teşekkür ederiz.

 
 

Diğer Makaleler...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir