Ana sayfa İSAD'dan Haberler

isad_haberler

Doğal afetlerde Sigortanın Önemi

Perşembe, 25 Haziran 2020 14:33

trt haber berrin dinc roportaj

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen sel felaketi aslında çok önemli bir konuyu da gündeme getirmiş oldu.

Sigorta poliçesinin önemi hakkında İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç , TRT Haber’den Ali Artmaz Bey’e konuştu.

Doğal afetler düşünüldüğünde sigortanın önemi daha da artmaktadır. Özellikle ülkemiz doğal afetlerle sıkça karşılaştığından, bu konuda kişilerin değerli varlıklarını sigortalamak oldukça önemlidir.

Deprem, sel ve diğer doğa olaylarına karşın mağduriyetlerini en aza indirmek açısından vakit kaybetmeden gerekli sigortaları yaptırmak, ne zaman gerçekleşeceği belli olmayan bu olaylara karşın her an hazırlıklı olmak için de en yakın sigorta acentelerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.

Sadece Kasko poliçesi değil ,Ev sigortası ,Sağlık sigortası ve Bes sigortasının da önemli olduğunu ekledi.

Yapılan röportajda sayın Dinç ,sigorta acentesinin müşterilere yardımcı olmak konusunda önemli rol oynadığını söyledi.

Sigorta poliçesinin yapılmasında hangi teminatların olmasını, nelere dikkat edilmesi gerekliliği hakkında da bilgi verildi.

En doğru adresin sigorta acenteleri olduğunu çünkü müşterilere en yararlı olabilecek teminatların verilmesini sağlayan ve onların hasar anında yanında olarak doğru yönlendirme yapan kişiler olduğunu da özellikle konuşmasında vurguladı ve sözlerini yaşanan sel felaketinde hasar alan tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini sunarak röportajı bitirdi.

 
 

Son günler de yaşanan Sel felaketi ile ilgili sigortanın ve acentenin önemi

Perşembe, 25 Haziran 2020 14:20

trt haber berrin dinc roportaj

 
 

Sigortalı Yaşam Sohbetleri Berrin Dinç

Perşembe, 04 Haziran 2020 10:22

sigorta life berrin dinc roportaj

Sigortalı Yaşam Sohbetleri Semra Yıldız ile başkanımız Berrin Dinç sigortacılık sektöründe acentenin önemine dair çok güzel sohbet gerçekleşti.Sigorta acenteden alınmasının önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.
 
 

SIGORTA ACENTESİ OLMAK AYRICALIKTIR

Pazar, 24 Mayıs 2020 00:00

 

berrin dincAcente, sigorta şirketleri ile birlikte, yan yana, omuz omuza çalışan kişilerdir. Sigorta şirketleri ve müşterileri arasında köprü görevi gören, insana dokunan, doğrudan sıcak satışı sağlayan yetkili kişilerdir. Sadece bununla kalmayıp, müşterinin her hasarında, her yaşadığı problemde yanında olan kişilerdir.

Acenteler; Acenteliğin getirdiği eğitimi, gerekli belgeleri, gerekli yasal koşulları sağlayan kişilerdir.

Acentelerin tek geçim kaynağı sigorta satmaktır. İşi sigortacılık olmayan kişilerin ya da kurum ve kuruluşların sigorta satmaya yönelik çalışmalar içerisinde olması kabul edilemez bir durumdur. Biz, acenteler olarak, her zaman toplumda sigorta bilincini ve farkındalığını arttırmak adına mücadele etmekteyiz.

Devamını oku...

 
 

Berrin DİNÇ, Covid-19'un sigorta acenteleri'ne etkilerini Sigorta Haber TV'de yorumladı.

Pazartesi, 11 Mayıs 2020 13:37

koronavirus uyaris isad

 
 

ISAD ,Dünya Kadınlar günü dolayısı ile Istanbul Sigorta Acenteleri Derneği üyelerinin ve sektördeki kadın yöneticilerinin bir araya geldiği

Çarşamba, 11 Mart 2020 15:03

isad kadinlar gunu 2020 manset

ISAD ,Dünya Kadınlar günü dolayısı ile Istanbul Sigorta Acenteleri Derneği üyelerinin ve sektördeki kadın yöneticilerinin bir araya geldiği guzel bir etkinlik gerçekleştirdi.Katılanlar tuval ve fırçaları ile eşsiz eserler yaratırken ,bir grup diğer katılımcılar ise hayatlarında ilk defa heykelcilik alanında maharetlerini göstererek Çok güzel yüzler ortaya çıkardılar.

Devamını oku...

 
 

İSAD YKB Berrin Dinç Bakan Albayrak'ın sigortacılarla toplantısını değerlendirdi.

Salı, 11 Şubat 2020 09:14

albayrak sigortacilarla gorustu 1

 

İSAD YKB Berrin Dinç Bakan Albayrak'ın sigortacılarla yaptığı toplantının umut verici olduğunu söyledi.

 
 

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç, Yaşanan 5.4 ve 6.8 Şiddetindeki Depremler ve Zorunlu Deprem Sigortası DASK'ın nasıl bir teminat olduğunu TRT’ye anlattı

Çarşamba, 29 Ocak 2020 12:48

deprem sigortasi trt roportaji

 

Depremin son 60 yıl içerisinde ülkemizde en sık rastlanılan afet türü olması, neredeyse tamamı deprem bölgesindeki ülkemiz için beklenmedik bir durum değildir. Üstelik deprem yapısı gereği, sadece bulunduğu bölgeyi değil, ülkeyi de ekonomik olarak sarsabilecek şiddette bir afet türüdür.

Zorunlu Deprem Sigortası birey bazında mesken güvencesi sunarken, ülkemiz için de bir teminat havuzu oluşturulmasına çalışır. Özellikle deprem sonrasında büyüklüğü önem kazanan bu finansal havuz, bizim yaşadığımız yerde olmasa da, başka yerde gerçekleşen depremlerdeki ihtiyaç sahiplerinin de garantisi olma niteliği taşır.

Devamını oku...

 
 

Segem 2020 Teknik Personel Yeterlilik Sınav Takmini açıkladı

Çarşamba, 18 Aralık 2019 08:50

segem sinav takvimi

 

Segem 2020 Teknik Personel Yeterlilik Sınav Takvimi için tıklayınız.pdf icon

 
 

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife Güncellemesi

Cuma, 13 Aralık 2019 09:26

dask 2020 yılı tarifesi

18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’ de yayımlanmış ve 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girmiş olan yeni DEPREM TEHLİKE HARİTASI kapsamında,  Zorunlu Deprem Sigortası Tarifesi aşağıdaki şekilde yenilenmiştir.

01.01.2020 tarihinde yürürlüğe girecek yeni tarifenin tamamı için  

01.01.2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan Mahalle bazında Deprem Risk Grupları listesine ulaşmak için tıklayınız.

 
 

Diğer Makaleler...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir