Ana sayfa İsad'dan Duyurular
isad_duyurular

SİGORTACILIK HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Cuma, 31 Mayıs 2019 13:01

berrin dinc

Yaklaşık 4000 yıl kadar önce Babilliler’de rastlanan sigortacılık benzeri faaliyetler, zamanla gelişerek şu an pek çok şirketin kurulmasına ve büyük sermayeli şirketlerin oluşmasına sebebiyet vermiştir.

Sektörün gelişiminde acentenin önemini kesinlikle vurgulamadan geçemeyeceğim. 24 saat hizmet veren biz acenteler için daha ferah, daha özgür ve ekonomik olarak da gelişmiş bir model ile daha iyi günlere gideceğimize inancım tamdır.

Uzun yıllar öncesinden bugünlere kadar sigortanın gelişmesine vesile olan tüm şirket çalışanlarının, acentelerin, acente çalışanlarının ve sigorta sektörüne emeği geçenlerin Sigortacılık Haftasını kutlarım.

Sevgi ve Saygılarımla,

BERRİN DİNÇ

İSAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI

berrin dinc

 

İSAD GENEL KURUL DAVET

Cumartesi, 30 Mart 2019 08:32

İSAD GENEL KURUL DAVET

Değerli Üyelerimiz      

Derneğimizin 28. Olağan Genel Kurul toplantısının ilki 13 Nisan 2019 tarihinde Nurtaç cad. No:9 Kat:3 D6 Kağıthane - İstanbul adresinde Saat 9.30 da ;

yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda

2. Toplantının *20 NİSAN 2019 tarihinde saat 10.30’da* Cousin Restaurant Meriç Caddesi Botanik Çarşı Ataşehir / İSTANBUL adresindeki Kahvaltı sonrası aşağıdaki gündem ile yapılmasına karar verilmiştir.

Katılımınızı ve kimlik ile gelmenizi önemle rica eder, bu vesile ile saygılar sunarız,

İSAD Yönetim Kurulu

NOT: Kahvaltı rezervasyonu için katılım onayınızı Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir veya Genel Sekreterimiz Berrin Dİnç Hnım a vermenizi rica ederiz 05326126497

 

GÜNDEM

1. Açılış ve saygı duruşu.

2. Başkanlık divanının seçimi, (Bir başkan, bir başkan vekili, bir katip).

3. 2016-2019 yılları çalışma dönemi Yönetim Kurulu çalışma raporu ile bilanço ve gelir- gider çizelgelerinin ve Denetleme Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve oylanması ile Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası,

4. 2019-2022 yıllları çalışma dönemi Dernek Çalışma Programı ile bütçe bilanço ve gelir-gider çizelgelerinin okunması, görüşülmesi ve oylanması.

5. Tüzük Değişikliğinin görüşülmesi oylanması

6- 2019-2022 çalışma dönemi için Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları ile Divan Konseyinin asıl ve yedek üyelerinin seçimi.

7. Dilekler ve öneriler.

 
 

İSAD GENEL KURUL DAVET

Çarşamba, 09 Mart 2016 10:00

Değerli YK Üyelerimiz      

Derneğimizin 27. Olağan Genel Kurul toplantısının ilki 23 Nisan 2016 tarihinde saat 09.00’da Büyükdere Cad. No:89/2 Mecidiyeköy Şişli- İstanbul adresinde SAAT 9.30 da ; yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda

30 NİSAN 2016 tarihinde saat 11.00’da Güneş Sigorta Genel Müdürlük Binası, Büyükdere Cad. No:110 34394 Esentepe-Şişli / İSTANBUL
adresindeki GÜNEŞ SİGORTA A.Ş. Genel Müdürlük Toplantı Salonunda aşağıdaki gündem ile yapılacaktır.

Katılımınızı önemle rica eder, bu vesile ile saygılar sunarız,

İSAD
Yönetim Kurulu

GÜNDEM
1. Açılış ve saygı duruşu.
2. Başkanlık divanının seçimi, (Bir başkan, bir başkan vekili, bir katip).
3. 2013-2016 yılları çalışma dönemi Yönetim Kurulu çalışma raporu ile bilanço ve gelir- gider çizelgelerinin ve Denetleme Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve oylanması ile Yönetim Kurulu üyelerinin aklanması.
4. 2016-2019 yıllları çalışma dönemi Dernek Çalışma Programı ile bütçe bilanço ve gelir-gider çizelgelerinin okunması, görüşülmesi ve oylanması.
5. 2016-2019 çalışma dönemi için Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları ile Divan Konseyinin asıl ve yedek üyelerinin seçimi.
6. Dilekler ve öneriler.

Saygılarımızla

İSAD Yönetim Kurulu

Ulaşım: Metro veya otobüsle ile gelmek isteyen üyelerimiz Zincirlikuyu durağında inip Levent yönüne kısa bir yürüyüş ile ulaşabilirler Araçları ile gelecek üyelerimiz Mecidiyeköy Zincirlikuyu yönüne gelirken Şişli belediyesinden hemen sonra sağ tarafta yol üzerinde görebilirler. Güneş Sigorta kapalı otoparkı veya çevre otoparklar mevcuttur.

 
 

ACENTE LEVHA KAYIT ÜCRETİ

Çarşamba, 30 Aralık 2015 07:51

ACENTE LEVHA KAYIT ÜCRETİ

Sevgili Üyemiz, meslektaşlarımız,

2015 yılı Levha aidatının (75,-TL) son ödeme tarihi 31 Aralık 2015'dir. Bu kapsamda, anılan tarihe kadar Levha aidatı ödeme işlemleri

http://tobb.org.tr/iframes/Sayfalar/eos.php

linki üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Saygılarımızla

İSAD YK

NOTLAR:

1- 5684 sayılı Sigortacılık Kanununun 23 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, Levha aidatını 3 yıl üst üste ödemeyen Sigorta Acentesinin Levha kaydı silinecektir.

2-Levha aidatınızı ödemiş iseniz lütfen bu duyuruyu dikkate almayınız.

3- Ayrıntılı bilgi için 444 95 59 no'lu telefonu arayabilirsiniz.

 
 

SİGORTA ACENTELERİ ZORUNLU MESLEKİ KURALLAR

Çarşamba, 01 Nisan 2015 16:37

 

SİGORTA ACENTELERİNİN UYMAK ZORUNDA OLDUKLARI

MESLEK KURALLARI

I. AMAÇ

Sigorta Acenteleri Meslek Kurallarının amacı; sigorta acenteleri ile çalışanlarının; müşteriler, sigorta şirketleri, kamu kurum ve kuruluşları ve kendi aralarındaki ilişkilerde izleyecekleri mesleki kuralları belirlemektir.

Devamını oku...

 
 

TEKNİK PERSONEL YENİ DÜZENLEME

Pazartesi, 29 Eylül 2014 13:20

Değerli Acentelerimiz,

Bilindiği üzere, 22 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği ("Yönetmelik") uyarınca Acenteler, Sigorta ve Emeklilik Şirketleri, durum ve faaliyetlerini, 22 Ekim 2014 tarihine kadar söz konusu Yönetmelik hükümlerine uygun hale getirmekle yükümlü tutulmuşlardır.

Bu kapsamda, Yönetmelik tarafından "teknik personel" konusu ile ilgili getirilen düzenlemelere dikkatinizi çekmek ister; acentelik faaliyetlerinizi ve durumunuzu 22 Ekim 2014 tarihine kadar bu konuda getirilen düzenlemelere uygun bir hale getirmenizi  önemle hatırlatmak isteriz.

Devamını oku...

 
 

Olağan Üstü Genel Kurul Duyurusu

Salı, 29 Nisan 2014 00:00

Federasyon Tüzüğü Gereği Yönetim kurulu kararı ile boşalan yedek Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi ve TÜSAF Delegelerini seçmek üzere 15 Mayıs 2014 tarihinde Dernek Merkezinde çoğunluk sağlanamaması durumunda 2. Toplantının 22 Mayıs 2014 Perşembe tarihinde aynı yerde aşağıdaki gündemle TÜSAF İsatanbul delegeleri üyelerimiz arasından seçilecektir. Genel Kurul Adres : Şair Nedim Cad No:18/10 Beşiktaş İstanbul

Katılımınızı önemle rica eder, bu vesile ile saygılar sunarız,

 İSAD

Yönetim Kurulu

 GÜNDEM

1.      Açılış ve saygı duruşu.

2.      Başkanlık divanının seçimi, (Bir başkan, bir başkan vekili, bir katip).

3.     TÜSAF İstanbul İl Delegeleri Seçimi

4.    Yönetim Kurulu Yedek Üyelerinin seçilmesi

5.  Dilekler ve öneriler

 
 

ACENTE FESİHLERİNDE DİKKAT

Çarşamba, 23 Ekim 2013 21:27

ACENTE MESLEKTAŞLARIMIZ DİKKAT
Bize ulaşan soru ve isteklerde bazı Sigorta Şirketlerince portföy yetersizliği veya Zarardan sorumlu tutularak Acentelikleri kapatılmak istenen meslektaşlarımıza "biz seni kapatmayalım itibarın zedelenmesin sen kendin bizimle oan sözleşmeni feshet" şeklinde yaklaşım sergilediklerini görmekteyiz.

Devamını oku...

 
 

BES STOPAJ KESİNTİSİNE İLİŞKİN DAVA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Çarşamba, 24 Ağustos 2011 14:09

Değerli Acenteler 

Bireysel Emeklilikte 56 yaşından önce veya 10 yıl dolmadan sistemden ayrılıp, yatırdığı anapara ve getirisini çekenlerin ana paralarından , Maliye vergi kesemeyecek. Yakında bir yasa çıkacak ve bundan böyle dava açmaya da gerek kalmayacak. Dava açmayanlara da anapara ödemelerinden kesilen vergiler iade edilecek. Gene de dava açmak isteyenler için dilekçe örneği aşağıda bilgilerinize ayrıca sunulmuştur.

TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu’nda “Bireysel Emeklilik” ile ilgili yasada değişiklik yapan tasarıya, “Geçici Madde 1” olarak bir mad Buna göre;
1- 2001 yılından bu yana, bireysel emeklilik sisteminden erken ayrılan yaklaşık 450 bin vatandaşa (veya onların mirasçılarına), anaparaları üzerinden kesilen yüzde 15 vergi, iade edilecek.
2- Bu iade, şahıs sigortası poliçeleri için de geçerli olacak.
Yaklaşık 450 bin kişiye yapılacak olan iadenin, toplamda yüz milyonlarca lirayı bulacağı tahmin ediliyor.
BİR YILLIK SÜRE
İade hakkından yararlanacak olanların, vergi iadesi ile ilgili geçici maddenin yürürlük tarihinden itibaren, “bir yıl içinde” vergi kesintisinin yatırıldığı vergi dairelerine, başvuruda bulunmaları ve dava açmamaları veya açılmış davalarından vazgeçmeleri gerekiyor.
İade için bir yıllık başvuru süresi, yasanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten “dört ay sonra”, (tahminen Ekim ayında) başlayacak.
SORUN BİTİYOR
Yakında yasalaşacak yeni düzenlemede, vergi kesintisinin anaparadan değil, elde edilen irat üzerinden yapılacağı da net olarak belirtiliyor

Artık, Bireysel Emeklilikte 56 yaşından önce veya 10 yıl dolmadan sistemden ayrılıp, yatırdığı anapara ve getirisini çekenlerin ana paralarından Danıştay kararıyla, Maliye vergi kesemeyecek. Maliye bu konuda Tebliğ yayınlamazsa dava açılması gerekmektedir.

Bu konularda Sigortalılarınızdan sizlere soru gelebilir, izlenecek yol ve dava dilekçesi örneğini bilgilerinize sunuyoruz. tıklayınız

Bu konuda İzlenecek yol şu şekilde olabilir ;
 
1- Öncelikle, anapara ödemesinden vergi kesintisi yapan bireysel emeklilik şirketinin, hangi vergi dairesinin mükellefi olduğunu öğrenecek.
2- Ardından o vergi dairesine hitaben bir dilekçe yazacak. Dilekçede özetle, olay anlatılacak ve Vergi Usul Kanunu’nun 117.maddesi uyarınca “hesap hatası” yapıldığı belirtilerek, anaparadan kesilen verginin iadesi talep edilecek.
3- Vergi dairesinin bu başvuruyu reddetmesi ya da 60 gün içinde yanıt vermemesi halinde, red veya 60 günün dolduğu tarihten itibaren “60 gün içinde” Maliye Bakanlığı’na, “Şikayet yolu ile düzeltme dilekçesi” verilecek.
4- Maliye Bakanlığı’nın olumsuz yanıtı veya 60 gün içinde yanıt vermemesi durumunda, 30 gün içinde, “İstanbul Vergi Mahkemesi Başkanlığı”na dava açılacak.
Dava konusu bir olayla ilgili “karar mutlaka olumlu çıkar” diyebilmek, hukuken mümkün değil. Ancak yukarıda örneği verilen, yakın tarihli olumlu bir emsal karar var.

Bu işin doğrusu, bir yasa ile sorunu kökten çözmek olmalıdır...

 
 

İSAD Tarafından hazırlanan SAY Taslağı ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Cuma, 22 Temmuz 2011 06:35

İSAD İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği olarak üyelerimizden, değerli hocalarımızdan, çeşitli hukukçulardan ve kurumlardan gelen görüş ve önerilerilerin değerlendirilerek hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği ( SAY ) Taslağı hakkında ki görüş ve önerilerimiz tüm sektöre ve taraflarına da ışık tutmuştur. 

Tarafımıza görüş ve değerlendirme göndererek katkıda bulunana her kişi ve kuruma teşekkür ederiz.

İSAD Tarafından hazırlanan SAY Taslağı ekte bilgilerinize sunulmuştur. tıklayınız.

 
 

Değerli Üyemiz ve Meslektaşımız ;5684 sayılı Sigortacılık Kanunu uyarınca ödemekle yükümlü bulunduğunuz Levha aidatları http://www.tobb.org.tr/Sayfalar/eos.aspx adresinden kredi kartı aracılığıyla tahsil edilecektir.

Cuma, 18 Şubat 2011 15:35

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu uyarınca ödemekle yükümlü bulunduğunuz Levha aidatları http://www.tobb.org.tr/Sayfalar/eos.aspx adresinden kredi kartı aracılığıyla tahsil edilecektir.

 Önemle duyurulur.

TOBB Sigortacılık Müdürlüğü

Devamını oku...

 
 

tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir