Ana sayfa Arşiv

ÖRNEK ACENTELİK SÖZLEŞMESİ

saik_logo

ÖRNEK ACENTELİK SÖZLEŞMESİ

Derneğimizin de önemle üzerinde durduğu ve görüş sunduğu Acentelik Sözleşmesi Örneği ile ilgili Sigorta Acenteleri İcra Komitesinin ( SAİK ) Ülkemizde Faaliyet gösteren Sigorta Şirketlerinin Yurt Dışında ki Acentelik sözleşmeleri de baz alınarak hazırlanan "Sigorta Acenteleri Taslak Acentelik Sözleşmesi" örneği ekte bilgilerinize sunulmuştur.

 

Bildiğiniz üzere yeni Acentelik Yönetmeliği ile Hazine Müsteşarlığının bir çok yetkisi SAİK e devreilmiştir. SAİK Özellikle Acentelik sözleşmeleri ile ilgili yeni düzenlemer yaparak Acente sözleşmelerinin de takipçisi olacağını bildirmiştir.

Çalışmış olduğuuz Şirketler ile ve yeni Acentelik alacağınız Sigorta Şirketleri ile ekte örneğini sunmuş olduğumuz sözleşmeyi örnek alarak Acentelik sözleşmelerinizi imzalayınız.

Kendi ülkelerinde kendi Acenteleri ile benzer sözleşmeleri imzalayan ve bir çok hak veren Sigorta Şirketlerinin Ülkemizdeki Acentelere bu hakları vermek istememesini de anlamakta zorluk çekiyoruz.

ÖRNEK ACENTELİK SÖZLEŞMESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ..


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir